ru ua

Барак Обама став "Людиною року - 2012" за версією журналу Time (фото)

Автор: RBC.UA
Авторитетний американський журнал Time присвоїв звання "Людина року - 2012" Президентові США Бараку Обамі. Його портрет з'явиться на обкладинці останнього номера Time в році, що минає.

Авторитетний американський журнал Time присвоїв звання "Людина року - 2012" Президентові США Бараку Обамі. Його портрет з'явиться на обкладинці останнього номера Time в році, що минає.

Традиційно титул присуджується особі, найбільшою мірою вплинув на події року, що минає.

Зазначимо, що Обама вже другий раз в історії стає людиною року за версією журналу Time. Вперше це звання йому було присуджено в 2008 р., коли він виграв вибори в США.

У цьому році Обама переобрався Президентом США, незважаючи на сильну конкуренцію з боку республіканця Мітта Ромні.

Зазначимо, що в інтернет-голосування читачів журналу Time на звання "Людина року" перше місце зайняв молодий північнокорейський лідер Кім Чен Ин. Варто відзначити, що зробити це йому вдалося з величезним відривом: за нього проголосували 5,5 млн читачів, в той час, як що займає друге місце американський телеведучий Джон Стюарт, що висвітлював президентську гонку в США, користується підтримкою лише 2,3 млн людей.

Проте думка постійних читачів не співпало з думкою редакції журналу.

Читайте також: Людиною року - 2012 за версією читачів Time став Кім Чен Ин

У числі претендентів також фігурували пакистанська дівчинка-правозахисниця Малала Юсуфзай, Президент США Барак Обама, Президент Єгипту Мохаммед Мурси, подружжя Білл і Хілларі Клінтон, топ-менеджери американських компаній Yahoo! і Apple Марісса Майєр і Тім Кук, а також "бозон Хіггса" і вчені, що виявили нову фундаментальну частку.

Барак Обама став "Людиною року - 2012" за версією журналу Time (фото)

Редакція Time вибирає Людини року починаючи з 1927 р. (тоді це звання отримав льотчик Чарльз Ліндберг). Більш ніж за 80 років на обкладинці підсумкового номери виявлялися Махатма Ганді, Адольф Гітлер, Йосип Сталін (двічі), Уїнстон Черчілль, Володимир Путін.

Читайте також: Людиною року - 2011 за версією Time став абстрактний "протестуючий"

Торік Людиною року став абстрактний "протестуючий" - так редакція журналу підкреслила важливість протестних виступів, так чи інакше які торкнулися в 2011 р. весь світ. У 2010 р. Людиною року був названий засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг. В 2009 р. це звання було присуджено главі Федеральної резервної системи США Бена Бернанке, в 2008 р. - Президентові США Бараку Обамі, а в 2007 р. - Володимиру Путіну, який тоді був Президентом РФ.