ua en ru

Банківський нагляд ЄС буде розроблений до 1 січня 2013 р., - Баррозу

Автор: RBC.UA
Наднаціональна загальноєвропейська система банківського нагляду Євросоюзу буде розроблена до 1 січня 2013 р. Таку заяву зробив голова Європейської комісії Жозе-Мануель Баррозу.

Наднаціональна загальноєвропейська система банківського нагляду Євросоюзу буде розроблена до 1 січня 2013 р. Таку заяву зробив голова Європейської комісії Жозе-Мануель Баррозу, передає Reuters.

"Банківський нагляд - важливий елемент банківського союзу", - зазначив чиновник, вказавши, що тільки подібний контроль здатний розірвати порочне коло між банківською і суверенною заборгованістю держав зони євро.

"Сьогодні ми обговорили питання про його прийняття і погодилися з ряду принципів. Тепер належить обговорити законодавчу базу, на якій буде грунтуватися банківський союз", - додав він. За словами голови Єврокомісії, напередодні у нього з колегами відбулася насичена дискусія, яка створила добрий грунт для подальших в листопаді і грудні самітів ЄС.

Читайте також: Єврокомісія хоче до 2014 р. наділити ЄЦБ повноваженнями по нагляду за всіма банками єврозони

Створення банківського союзу передбачає три етапи: наділення Європейського центрального банку правом наглядати над всіма банками зони євро, а також бажаючими приєднатися до схеми банками ЄС; створення фонду по закриттю проблемних банків і повноцінну схему захисту вкладів по всій єврозоні. Очікується, що основна робота по створенню повноцінного банківського союзу почнеться в 2014 р.

Серед європейських чиновників побутує думка, що банківським наглядом повинен займатися не ЄЦБ, а спеціальний уповноважений регулятор, створений спеціально для цих цілей, оскільки ЄЦБ не здатний взяти під нагляд понад 4 тис. банків, що працюють в єврозоні.

По темі: Країни єврозони закликали виконувати зобов'язання по створенню банківського союзу

Економісти вважають, що використання загальної схеми дій щодо проблемних банків дозволить відійти від використався раніше безсистемного підходу, який призвів до зростання вартості обслуговування заборгованості економічно слабких країн і розчарування інвесторів.

Відзначимо, напередодні у Брюсселі Європейський Союз розпочав свій дводенний саміт, головна тема якого - подолання кризи в зоні обігу спільної валюти євро і зміцнення цієї зони та створення в ЄС банківського союзу.

Читайте також: S&P знизило прогноз зростання ВВП єврозони на 2012-2013 рр

Канцлер Німеччини Анґела Меркель перед початком саміту заявила сьогодні, зокрема, що в рамках реформ комісар ЄС із бюджетних питань повинен отримати право накладати вето на національні бюджети країн-членів, якщо вони виходитимуть поза визначені в Євросоюзі обмеження.

Водночас у Франції Президент Франсуа Олланд, відповідаючи на це, різко відкинув таку думку.

Нинішня зустріч лідерів країн ЄС - вже четверта за цей рік.