ua en ru

Банки ОАЕ обмежують співпрацю з іранськими банками

Автор: RBC.UA
Банки в Об'єднаних Арабських Еміратах обмежать фінансові операції з іранськими банками, які перебувають у чорних списках Міністерства фінансів США. Ці заходи керівництво країни прийняло на тлі посилення міжнародних санкцій, спрямованих на боротьбу з Тегераном і його ядерними амбіціями.

Банки в Об'єднаних Арабських Еміратах обмежать фінансові операції з іранськими банками, які перебувають у чорних списках Міністерства фінансів США. Ці заходи керівництво країни прийняло на тлі посилення міжнародних санкцій, спрямованих на боротьбу з Тегераном і його ядерними амбіціями, повідомляє The Wall Street journal.

Вчора Президент Ісламської Республіки Іран Махмуд Ахмадінежад закликав країни Заходу чинити ще більший тиск на Іран, наголосивши при цьому, що введені санкції не мали ніякого значення для його країни.

М.Ахмадінежад торкнувся у своїй промові і питання внутрішньої політики. Так, зокрема, він сказав, що інформація про зростання іноземної валюти була навмисно поширена, щоб викликати занепокоєння в населення.

Вашингтон підштовхнув багатьох сусідів Ірану до закриття доступу цієї країни до їх банків. Відносно ОАЕ, це особливо важливо, оскільки Дубаї в останні роки були важливим центром реекспорту для іранських імпортерів, коли попередні санкції заборонили імпорт товарів безпосередньо із США та інших країн.

Відзначимо, Малайзія також нещодавно припинила дію місцевої одиниці банку Меллат, другого найбільшого банку Ірану. Була інформація із США і ООН, що банк був залучений в багатомільйонні угоди, спрямованих на сприяння ядерної програми Ірану. Куала-Лумпур наслідують Японії і Південної Кореї у призупиненні або закриття банку Меллат.

Чиновники банку Меллат заперечують участь в незаконному бізнесі, передають іранські державні ЗМІ. Говориться, що США ніколи не представить жодних доказів на підтримку своїх заяв. Раніше голова банку Алі Дівандарі сказав, що, незважаючи на американські санкції, валютні резерви Меллат подвоїлися в порівнянні з минулим роком.

Нагадаємо, 30 вересня ц.р. США ввели чергові санкції проти Ірану. На цей раз - проти восьми високопоставлених іранських чиновників. Американська влада поклали відповідальність на них за порушення прав людини, зокрема, за репресії щодо опозиціонерів. Відзначимо, що США вперше вводять санкції проти Ірану за порушення прав людини.

Раніше, 26 липня ц.р. міністри закордонних справ Європейського союзу схвалили нові санкції проти Ірану, висловившись за обмежувальні заходи в сферах торгівлі, фінансових послуг, енергетики і транспорту.

9 червня ц.р. Рада Безпеки ООН ввела нові санкції відносно Ірану. Таким чином, відносно Ірану вводиться вже четвертий раунд міжнародних санкцій.

Ірану забороняється купувати важке озброєння. Резолюція закликає вживати заходи проти іранських банків за кордоном, які підозрюються в причетності до ядерної або ракетної програм Тегерану. Крім того, до чорного списку заносяться три підприємства, підконтрольні Національним судноплавним лініям Ісламської Республіки (Islamic Republic of Iran Shipping Lines), плюс ще 15 компаній, що належать Корпусу вартових Ісламської Революції.

Крім того, США запровадили додаткові санкції проти Тегерану, які забороняють ряду нафтогазових компаній постачати до Ірану бензин і інші нафтопродукти.