Банки Європи направляють кредити ЄЦБ на купівлю держоблігацій

Банки скоротили обсяги кредитування компаній єврозони в лютому 2012 р., при цьому в Іспанії і Італії вони посилили купівлю держоблігацій, що свідчить про те, що кошти, надані фінансовій системі єврозони Європейським Центробанком (ЄЦБ), поки не надали серйозної підтримки економіці регіону.

Банки скоротили обсяги кредитування компаній єврозони в лютому 2012 р., при цьому в Іспанії і Італії вони посилили купівлю держоблігацій, що свідчить про те, що кошти, надані фінансовій системі єврозони Європейським Центробанком (ЄЦБ), поки не надали серйозної підтримки економіці регіону, повідомляє Reuters.

Обсяг щомісячного кредитування нефінансових фірм впав у лютому на 3 млрд євро після зростання на 1 млрд євро в січні. Обсяг кредитування домогосподарствам не змінився.

Грошова маса єврозони - загальна міра ліквідності в економіці - зросла на 2,8% в річному вирахуванні в лютому в порівнянні зі зростанням на 2,5% в січні. Аналітики чекали зростання на рівні 2,4%.

Дані були опубліковані в середу і виявилися ударом для ЄЦБ, закачавшим дешеву ліквідність в банківську систему в надії на те, що банки будуть більш щедро видавати кредити компаніям, що мають потребу в інвестиціях.

На думку економіста Global Insight Говарда Арчера, зниження кредитування фірм і відсутність зростання кредитування домогосподарств "підігрівають побоювання про те, що 489 млрд євро, наданих ЄЦБ європейським банкам в ході аукціону в грудні, можливо, поки не вистачило для того, щоб посилити кредитування приватного сектора".

В той же час, дані ЄЦБ показали, що іспанські та італійські банки збільшили обсяг щомісячної купівлі держоблігацій у лютому. Останні дані ЄЦБ, що охопили період до другого аукціону 29 лютого, показали, що італійські банки збільшили купівлю боргових паперів єврозони на рекордні 23 млрд євро, що підвищило їх загальний обсяг вкладень в держоблігації до 301,6 млрд євро.

Іспанські банки вклали в облігації єврозони 15,7 млрд євро. Незважаючи на те, що сума виявилася менше січневого рекорду в 23 млрд, загальний обсяг вкладень банків Іспанії в єврозону склав 245,8 млрд євро.

Дані про зростання грошової маси єврозони також вказали на невелике погіршення ситуації на кредитному ринку наприкінці минулого року після першого аукціону трирічних кредитів ЄЦБ.

Європейський ЦБ провів два аукціони з надання дешевої ліквідності в грудні минулого року і в кінці лютого поточного року, видавши банкам понад 1 трлн євро кредитів строком на три роки.

Лютневі дані навряд чи відображають вплив другого аукціону дешевого кредитування, вважає Арчер. "Ми не думаємо, що ЄЦБ буде і далі знижувати процентні ставки, незважаючи на те, що ми насправді вважаємо, що є непогана причина це зробити, з огляду на цілком реальну можливість того, що ВВП єврозони продовжить скорочуватися в першому і в другому кварталі цього року", - додав Арчер.

Глава ЄЦБ Маріо Драгі відчуває тиск з боку німецьких політиків, які закликають банк підготуватися до відмови від нестандартних заходів стимулювання економіки через місяць після проведення останнього аукціону, що припинив поширення боргової кризи в регіоні.

За словами Драгі, завдяки аукціонам єврозона уникла "великої кредитної кризи", і таке масштабне вливання ліквідності в банківську систему, всупереч побоюванням німецьких політиків, не спровокує різке прискорення інфляції. Драгі також підкреслює, що трирічні кредити ЄЦБ були спрямовані на запобігання кредитної кризи, а не на підтримку боргових ринків єврозони.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: ЕЦБ
On Top