ua en ru

Банк Японії знову залишив ключову облікову ставку на тому самому рівні

Автор: RBC.UA
Банк Японії залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0,0-0,1%. Така інформація міститься в матеріалах кредитної організації.

Банк Японії залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0,0-0,1%. Така інформація міститься в матеріалах кредитної організації.

Рішення про збереження цільової процентної ставки за позиками overnight на тому самому рівні було одноголосно ухвалено за підсумками голосування членів правління банку, яке відбулося сьогодні. Це рішення прогнозували більшість аналітиків.

Стимулююча політика банку залишилася без змін на тлі нестабільної ситуації в єврозоні напередодні парламентських виборів в Греції, що відбудуться 17 червня 2012 р. Саме до цієї події прикута увага фінансових ринків.

Банк Японії переглянув свій прогноз зі зростання національної економіки в бік поліпшення, проте попередив про збереження ризиків на тлі європейських боргових проблем. "Банк Японії почне всі необхідні зусилля, щоб забезпечити стабільність фінансової системи країни, приділяючи особливу увагу розвитку подій на міжнародному фінансовому ринку", - ідеться в повідомленні японського ЦБ.

Нагадаємо, японський Центробанк знизив облікову ставку до рівня 0-0,1% 5 жовтня 2011 р. Тоді в ЦБ Японії повідомили, що відновлення економіки йде помірними темпами, проте країна все ще потребує стимулів з боку влади. Цільова ставка японського ЦБ за кредитами overnight для комерційних банків знаходилася на рівні 0,1% з 19 грудня 2008 р. Наприкінці 2008 р. Банк Японії двічі змінював облікову ставку: 31 жовтня - з 0,5% до 0,3% річних, а через півтора місяці - до 0,1%.

В 2001-2006 рр. японський Центробанк проводив політику нульової облікової ставки, намагаючись побороти хронічні хвороби японської економіки останніх двох десятиліть - негативну інфляцію і анемічне зростання ділової активності.

Як повідомлялося, 27 квітня ц.р. ЦБ Японії пом'якшив грошову політику, збільшивши закупівлю державних облігацій на 10 трлн ієн (123,8 млрд дол) з метою досягнути нового цільового показника з інфляції в 1% для виведення економіки з дефляційної спіралі. З іншого боку, Центробанк скоротив на 5 трлн ієн обсяг коштів, що виділяються на проведення ринкових операцій з фіксованою процентною ставкою.

Нагадаємо, 7 червня ц.р. Центральний банк Китаю ухвалив рішення скоротити ключові процентні ставки за річними кредитами і депозитами на 25 базисних пунктів. Це перше скорочення ключових процентних ставок з часів розпалу фінансової кризи в 2008-2009 рр.

За день до цього, 6 червня, Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив облікову ставку без змін - на рівні 1,0%. Через кілька днів член керівної ради ЄЦБ Евальд Новотни заявив, що в ЄЦБ є можливість скоротити процентні ставки, якщо економіка єврозони продовжить погіршуватися, а в крайньому разі банк може навіть скоротити до нуля індикатор вартості запозичення на грошовому ринку.