Банк Ватикану хоче позбутися іміджу "офшору"
Ернст фон Фрейберг (на фото), глава Банку Ватикану, хоче позбавити центробанк міста-держави від іміжда "офшору" і привести його діяльність у відповідність до міжнародних стандартів. Про це повідомляє радіо "Свобода".
Фрейберга призначили на пост голови Інституту релігійних справ (ЦБ Ватикану) в лютому цього року. Він вже почав перевіряти рахунки всіх клієнтів, але поки не виявив підозрілу активність.
Також новий керівник центробанку Святого престолу збирається відкрити офіційний сайт Банку Ватикану. Тепер у місті-державі будуть видаватися щорічні звіти.
Читайте також: Лідери країн ЄС мають намір знищити банківську таємницю
Раніше банк часто звинувачували у зв'язках з італійською мафією. Писали навіть, що Усама бен Ладан тримав там свій рахунок. Однак, на думку Фрейберга, банк занадто малий, щоб привернути увагу організованої злочинності, яка оперує сумами в 100 млрд євро.
Нагадаємо, нещодавно Ватикан оприлюднив перший у своїй історії річний звіт, зробивши тим самим ще один крок у напрямку повної прозорості фінансових операцій.
За даними Associated Press, регулятор отримав шість повідомлень про підозрілі внутрішніх транзакціях за 2012 р., два з яких були переслані в прокуратуру для розслідування.
Нагадаємо, що минулого тижня на саміті глав держав і урядів Євросоюзу, було прийнято рішення про автоматичне обмін інформацією про вклади, що практично знищує поняття банківської таємниці. Крім того, до кінця року всі дірки в законодавстві, якими користуються податкові ухильники (приватні особи та концерни), повинні бути заштопали.
У Брюсселі підрахували, що щорічні збитки членів ЄС через виведення грошей від оподаткування складають приблизно 1 трлн євро.
Європейські лідери домовилися в Брюсселі, по-перше, про те, що до кінця поточного року має бути оформлене посилення закону ЄС про стягування податку з відсотків по банківському вкладу. Фактично це означає кінець існування банківської таємниці для громадян за меж союзу. По-друге, Євросоюз має намір покласти край широко поширеній практиці великих концернів, які, використовуючи діри в національних законодавствах, відводять свої мільярдні прибутки від оподаткування. Відповідні пропозиції повинні бути представлені вже в кінці 2013 року.
Читайтак також: Ліхтенштейн озвучив умови обміну даними про податкових ухильників
Нагадаємо, на початку квітня Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) почав серію публікацій, над якими більше року працювали 86 журналістів з 46 країн. Основою для розслідування став опинився в розпорядженні консорціуму жорсткий диск з 260 Гб інформації про офшори і їх клієнтів. Частина інформації була пошкоджена або засекречена, що зажадало обробки даних за допомогою комп'ютерних програм.
У підсумку в розпорядженні журналістів виявилося близько 2,5 млн документів, що містять інформацію про 120 тис. підставних компаній, офшорних рахунках і сумнівних угодах. У ухиленні від податків підозрюється 140 тис. осіб з 170 країн.