ua en ru

Банк "Надра" відкликав з ДКЦПФР документи для випуску акцій на 3,5 млрд грн

Автор: RBC.UA
Банк "Надра" вчора відкликав з Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) пакет документів на реєстрацію випуску акцій на 3,5 млрд грн. Про це повідомив директор департаменту корпоративних відносин ДКЦПФР Анатолій Амелін.

Банк "Надра" вчора відкликав з Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) пакет документів на реєстрацію випуску акцій, що робить неможливим проведення додаткової емісії на 3,5 млрд грн, початок якої планувалося на 22 березня. Про це повідомив виданню "Комерсант Україна" директор департаменту корпоративних відносин ДКЦПФР Анатолій Амелін.

Як пише видання, вчора ж на порядку денному засідання держкомісії стояло питання "Про відмову в реєстрації випуску акцій ПАТ" Комерційний банк "Надра".

ДКЦПФР знайшла кілька причин для визнання документів банку "недостатніми для реєстрації випуску акцій і такими, які не відповідають вимогам законодавства". Відповідно до плану фінансового оздоровлення банку "Надра", затвердженим 7 квітня минулого року на період 2010-2016 рр.., Статутний капітал установи повинен бути збільшений на 10 млрд грн за участю держави та австрійської компанії Centragas Holding AG. Але 18 лютого тимчасовий адміністратор подала документи на проведення додаткової емісії на 3,5 млрд грн за участю "акціонерів банку та інвесторів - Centragas Holding AG і ЗАТ" УкрГаз-Енерго". Обидві компанії пов'язані з бізнесменом Дмитром Фірташем, який обіцяв санувати банк" Надра " .

Як зазначають у ДКЦПФР, тимчасовий адміністратор не надала жодної рішення про затвердження зміненого плану фіноздоровлення, ні підтвердження його узгодження Нацбанком. Тимчасовий адміністратор "Надра" Валентина Жуковська також не направила в держкомісію "наказ про затвердження ринкової вартості однієї простої іменної акції" банку, а лише направила "Короткий виклад основних фактів та висновків (резюме)". Згідно з ним, ринкова вартість однієї акції банку оцінена в 10 грн - це номінальна ціна. ДКЦПФР звернула увагу і на те, що акціонери банку позбавлені права участі у другому етапі емісії - з 1 по 6 квітня. На початок року 60,99% банку належали кіпрській Novartik Trading Ltd, а ще 30,74% - Manmade Enterprises Ltd.

"В. Жуковська внесе зміни до плану фінансового оздоровлення, зареєструє його і відправить у держкомісію 29 березня. Поки в банку розраховують, що їм вистачить 3,5 млрд грн, які в капітал внесе інвестор. Але якщо не вистачить, то вони звернуться до Кабміну за фінансовою допомогою ", - повідомило виданню високопоставлене джерело в Нацбанку.

Як повідомляло 14 березня ц.р. "Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України" при ДКЦПФР, "Надра" шляхом закритого розміщення акцій вирішив збільшити статутний фонд на 3,5 млрд грн.

Трьома днями раніше голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що Національний банк України (НБУ) вирішив продовжити термін дії тимчасової адміністрації у банку "Надра", щоб контролювати всі процеси в банку до остаточного відновлення його роботи.

За словами С.Арбузова, за два роки роботи тимчасової адміністрації в банку "Надра" виконані зобов'язання перед його клієнтами на суму близько 9 млрд грн і реструктуризована заборгованість на суму близько 900 млн дол.

Відзначимо, в середині грудня 2010 р. голова Group DF Дмитро Фірташ заявив, що банк "Надра" не отримав від держави 7 млрд грн на рекапіталізацію. За його словами, банк заплатив всі податки (близько 280 млн грн), і вони (Group DF) перевели всі свої підприємства в банк "Надра".

Як повідомлялося 29 жовтня 2010 р., аудит, який було проведено ТОВ "Ernst & Young Аудиторські послуги", показав, що розмір загального капіталу банку "Надра" станом на 30 червня 2010 р. менше значення, необхідного для виконання нормативу адекватності капіталу, встановленого Базельською угодою 1988 р., на 8,3 млрд грн.

Згідно з аудитом, проведеним ТОВ АФ "ПКФ Аудит-фінанси", визначений капітал, необхідний для дотримання банком нормативу адекватності регулятивного капіталу, згідно з Інструкцією НБУ про порядок регулювання діяльності банків в Україні, станом на 30 червня 2010 р. у розмірі 9,5 млрд грн.

Нагадаємо також, що банк "Надра" 11 жовтня 2010 направив власникам єврооблігацій на 75 млн дол. пропозицію внести зміни до угоди про реструктуризацію випуску, повідомляло видання "Комерсант-Україна". Банк не зміг виконати одну з умов реструктуризації, згідно з якою Кабінет міністрів повинен був до 30 вересня 2010 р. прийняти рішення про рекапіталізацію установи, і фактично допустив технічний дефолт за зобов'язаннями. У банку "Надра" обіцяли, що рішення про рекапіталізацію буде прийнято до 31 грудня 2010 р., а фінансові показники установи будуть приведені у відповідність до нормативів НБУ до 31 березня 2011 р.