ua en ru

Банк Англії запускає програму пільгового субсидування банків

Автор: RBC.UA
Банк Англії активує програму надання ліквідності в фунтах стерлінгів, ідеться в повідомленні британського ЦБ. Програма називається Extended Collateral Term Repo (ECTR) і значить надання ліквідності через операції РЕПО під заставу активів найширшого класу.

Банк Англії активує програму надання ліквідності в фунтах стерлінгів, ідеться в повідомленні британського ЦБ. Програма називається Extended Collateral Term Repo (ECTR) і означає надання ліквідності через операції РЕПО під заставу активів найширшого класу.

Банк Англії буде проводити як мінімум один аукціон ECTR на місяць, перший аукціон намічений на 20 червня 2012 р. обсяг аукціонів становитиме мінімум 5 млрд фунтів стерлінгів (близько 6,2 млрд євро), термін - 6 місяців. Банк планує пропонувати кредити за мінімальною банківською ставкою, яка зараз становить 0,5% річних, плюс 25 базисних пунктів. Програму ECTR активують в рамках пакету заходів, спрямованих на збільшення кредитування в британській економіці на тлі посилення бюджетно-боргової кризи в зоні євро.

З ініціативи скарбниці, обсяг виданих банкам кредитів буде залежати від величини банку і від його активності на ринку кредитування. "Уряд і Банк Англії не будуть сидіти склавши руки, коли насувається шторм. Ми збираємося засукати рукава і зробити все можливе, щоб захистити британські родини і компанії", - заявив міністр фінансів Джордж Осборн.

Як повідомлялося, 7 червня Банк Англії залишив базову облікову ставку без змін - на найнижчому в історії рівні в 0,5% річних.

Про додаткові заходи щодо стимулювання банківського сектора економіки Великобританії говорилося вже давно. Зокрема, з такою порадою Банку Англії виступав Міжнародний валютний фонд (МВФ). Звернутися до активних дій центробанк змусила повторна рецесія, в яку країна скотилася в 2012 р. Зокрема, ВВП Великобританії в I кварталі 2012 р. знизився на 0,2% щодо IV кварталу 2011 р. Але ще в лютому топ-менеджмент центробанку заявляв про необхідність стимулювати фінансові організації для активнішого кредитування малого та середнього бізнесу. У березні 2012 р. уряд торі запустив програму допомоги малому бізнесу в розмірі 20 млрд фунтів (31 млрд дол.)

Незважаючи на те, що обсяги промвиробництва Великобританії в квітні не виросли (на щастя, і не знизилися - залишилися на попередньому рівні), голова Банку Англії Мервін Кінг 3 травня ц.р. оптимістично заявив, що в нинішньому році економіку Великобританії чекає поступове відновлення, яке, тим не менш, буде супроводжуватися підвищеними ризиками для фінансової системи. За його словами, існує спосіб знизити ризики для банків, які надто активно нарощують власні портфелі активів. Зокрема, Кінг вважає, що якщо в роботі фінансових інститутів буде брати участь велика частка коштів їхніх власних акціонерів, то це призведе до обачнішої і далекогляднішої політики компаній. Іншими словами, банки стануть обережніші в тому, кому і в якому обсязі слід давати гроші в борг. Найвищу загрозу для банківської системи Сполученого Королівства наразі, на думку голови Банку Англії, становлять проблеми кризи суверенного боргу в єврозоні.

А от експерти Ernst & Young вважають, що британська економіка буде залишатися в "критичному" стані до того моменту, поки британські компанії не почнуть витрачати накопичені запаси ліквідності. При цьому темпи економічного зростання країни прискоряться до 1,5% в 2013 р. і 2,6% в 2014 р.

Нагадаємо, в середині березня міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогноз по рейтингу Великобританії до "негативного" з "стабільного", залишивши при цьому довгостроковий суверенний кредитний рейтинг країни на найвищому рівні ААА. Раніше міністр фінансів Великобританії заявляв, що економіка країни уникне рецесії на відміну від економіки єврозони, куди Великобританія не входить і входити не планує. Міністр також пообіцяв країні жорсткі заходи економії аж до 2015 р.