Baker Tilly-Ukraine за 4,1 млн грн проведе оцінку української ГТС

Комітет з конкурсних торгів НАК "Нафтогаз України" визначив переможцем тендеру по оцінці української ГТС компанію Baker Tilly - Ukraine. Ціна конкурсної пропозиції Baker Tilly - Ukraine становить 4,1 млн грн. Про це повідомили в прес-службі компанії.

Комітет з конкурсних торгів НАК "Нафтогаз України" визначив переможцем тендеру по оцінці української ГТС компанію Baker Tilly - Ukraine. Ціна конкурсної пропозиції Baker Tilly - Ukraine становить 4,1 млн грн. Про це повідомили в прес-службі компанії.

Baker Tilly - Ukraine повинна провести оцінку вартості активів системи магістрального трубопровідного транспорту газу України, у тому числі підземних сховищ газу та об'єктів інфраструктури, у термін до 1 серпня 2012 р.

Baker Tilly - Ukraine - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International. Компанія заснована в 1999 р. Baker Tilly - Ukraine - некомерційна організація, метою якої є спостереження за звітністю відкритих акціонерних компаній. Материнська компанія Baker Tilly International входить у вісімку найбільших бізнес-консультантів світу. Працює в 125 країнах.

Нагадаємо, 26 березня за результатами другого етапу тендера повідомлялося, що НАК "Нафтогаз України" отримав три цінові пропозиції по оцінці ГТС від компаній Ernst & Young, Duff & Phelps, Baker Tilly - Ukraine. Компанія Ernst & Young заявила про цінову пропозицію 5,926 млн грн, Duff & Phelps - 4,4 млн грн, Baker Tilly - Ukraine - 4,1 млн грн.

Як повідомили в "Нафтогазі", компанія Thomas & Simonova не запрошена до другого етапу тому, що її пропозиція не відповідала заявленим тендерним умовами. При цьому відсіяна Thomas & Simonova вже опублікувала у виданні "Дзеркало тижня. Україна" свої приблизні розрахунки вартості української ГТС. За словами відомого оцінювача Людмили Симонової, обґрунтована вартість ГТС України становить 61 млрд дол.

Зазначимо, Росія в переговорах з Україною про зниження цін на російський газ натомість вимагає від Києва передачі половини прав на управління місцевою ГТС. У відповідь Україна запропонувала РФ створити тристоронній консорціум за участю ЄС з управління ГТС в обмін на знижку на газ. Проте ця пропозиція не влаштувала Москви, яка поки що не йде на поступки. Замість цього надзвичайний і повноважний посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що терміни підписання нової угоди щодо газу між Україною і Росією будуть залежати від терміну оцінки української ГТС.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що з боку "Газпрому" надходила пропозиція викупити українську ГТС за 4 млрд дол., проте українська сторона відмовилася вести переговори про продаж. При цьому в "Газпромі" заявили, що українська сторона оцінила ГТС в 20 млрд дол. А Юлія Тимошенко пішла далі, оцінивши українську газотранспортну систему в 200 млрд дол.

Заступник голови "Нафтогазу" Вадим Чупрун після цього відзначив, що заяви про вартість української ГТС в розмірі від 4 до 200 млрд дол. - це не більш ніж спекуляції.

Додамо, що українська ГТС вже двічі оцінювалася: в 2007 р. - 24,8 млрд дол., а в 2009 р. - в 9,9 млрд дол.

Нагадаємо, "Газпром" недавно викупив білоруську ГТС за 5 млрд дол.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top