ua en ru

Бахматюк: Україна незабаром стане найбільшим у світі виробником яєць

Автор: RBC.UA
Україна трохи схожа на Бразилію, але ніяк не на Китай. І це дозволяє їй у майбутньому стати найбільшим у світі виробником яєць. Про свої плани і перспективи на найближче майбутнє в інтерв'ю для Agrimoney.com поділився власник українського агрохолдингу UkrLandFarming, голова ради директорів агрохолдингу "Авангард" Олег Бахматюк.

Україна трохи схожа на Бразилію, але ніяк не на Китай. І це дозволяє їй у майбутньому стати найбільшим у світі виробником яєць. Про свої плани і перспективи на найближче майбутнє в інтерв'ю для Agrimoney.com поділився власник українського агрохолдингу UkrLandFarming, голова ради директорів агрохолдингу "Авангард" Олег Бахматюк.

За словами Бахматюка, Україна, раніше відома як житниця Радянського Союзу, схожа на Бразилію в плані сільськогосподарського потенціалу. "Ми маємо одні з кращих земель у світі", - зазначив він. При цьому, уточнює аграрій, землі достатньо, щоб виробляти близько 120 млн т зерна на рік, проблема тільки в наявності техніки. "Україна - це Бразилія, тільки з 10-літнім відставанням", - говорить Бахматюк.

Бахматюк має намір збільшувати виробництво кукурудзи - головного кормового інгредієнт для птахофабрик. За останніми даними компанія аграрія має поголів'я птиці в розмірі 26 млн голів.

"Україна, яка минулого року вперше в історії отримала урожай кукурудзи більше 20 млн т, незабаром буде виступати в ролі виробника кукурудзи глобального масштабу, з потенціалом у 50-70 млн т", - вважає Бахматюк.

Зазначимо, цього більш ніж достатньо для задоволення внутрішнього попиту, а також експорту, які ще потрібно розвивати. За словами Бахматюка, це і відрізняє Україну від Китаю - Піднебесна стає все більшим імпортером зерна, у той час як Україна нарощує експортний потенціал. Бахматюк вважає, що така тенденція в майбутньому буде тільки посилюватися. За його прогнозами, цілком можливо, що Китай протягом наступних 3 років буде імпортувати близько 1-1, 5 млн т української кукурудзи. Перша партія в 50 тис. т по цьому маршруту послідувала лише на початку цього місяця.

Також аграрій бачить великий потенціал в Китаї, як імпортерові українських яєць. Справа в тому, що Пекін на державному рівні активно розвиває вітчизняне свинарство, однак виробництво яєць в країні не дуже розвинене. "Авангард", який експортував в I кварталі 2012 р. 110,8 млн яєць в порівнянні з всього 1,3 млн за аналогічний період 2011 р., бачить у Китаї один з пріоритетних ринків для збільшення постачань в планах на 2012 р. Серед інших перспективних азіатських ринків Бахматюк відзначає Малайзію і Філіппіни.
Мета Бахматюка - перетворити "Авангард" у найбільшого світового експортера яєць. Зараз холдинг має близько 20,5 млн курей-несучок (до кінця року має бути 28 млн), на наступний рік заплановано збільшення показника до 28,9 млн. При цьому виробництво яєць має досягти 7,9 млрд штук.

"Ми доб'ємося першого місця", - говорить Бахматюк, при цьому додаючи, що експорт, як очікується, за підсумками року складе як мінімум 40% від загального обсягу продажів.

Динаміка світового ринку обіцяє виробникам яєць світлі перспективи. Світовий імпорт курячих яєць зростає більш ніж на 100 млн дол. у рік, навіть під час світового економічного спаду. При цьому ринки Близького Сходу та Індії поступово наздоганяють західні країни по обсягах споживання цього товару. Ще однією перевагою українських підприємств перед західними конкурентами є дешеве кормове зерно. "Вартість зерна для українських птахофабрик така ж, як вартість нафти в Саудівській Аравії", - зазначив Бахматюк.

Нагадаємо, "Авангард" у І кварталі 2012 р. збільшив виробництво яєць на 11,3% - до 1 млрд 551 млн шт. При цьому середня ціна реалізації яйця збільшилася на 37%.

"Авангард" - одна з найбільших агропромислових компаній України, що спеціалізується на виробництві курячих яєць та яєчних продуктів. Головою ради директорів і мажоритарним акціонером компанії є Олег Бахматюк. Раніше повідомлялося, що Бахматюк досяг домовленості з китайською компанією SINOMACH про інвестиції в аграрні проекти UkrLandFarming на суму 4 млрд дол.