ua ru

Б.Обама: Друга Велика Депресія Америці не загрожує

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама вважає, що пакет заходів зі стимулювання економіки країни, запропонований ним, привів до того, що другий Велика Депресія Америці не загрожує.

Президент США Барак Обама вважає, що пакет заходів зі стимулювання економіки країни, запропонований ним, привів до того, що другий Велика Депресія Америці не загрожує, повідомляє ВВС.

Обама виступив на заході, присвяченому річниці підписання Закону про надання допомоги американській економіці в обсязі 787 млрд. доларів. За словами Обами, такі великі витрати ніколи не знайшли б широкої підтримки в населення, однак якщо б вони не були зроблені, це б призвело до катастрофи.

Він додав, що вжиті ним заходи дали робочі місця для двох мільйонів американців, і цього року допоможуть ще півтора мільйонам.

Райдужну картину намалював і Джо Байден, якому доведеться виправдовуватися за витрачені кошти в конгресі. У документі, який отримають депутати, нагадується, що в III кварталі 2009 р. американська економіка вийшла з рецесії, а вже в IV кварталі було зафіксовано зростання економіки на 5,7%. Та й у сфері зайнятості ситуація, на думку віце-президента, поліпшується від місяця до місяця. З березня темпи скорочення робочих місць знижуються, а скоро тренд і зовсім розгорнеться в позитивну сторону. Що стосується витрат адміністрації, то 334 млрд виділено на ті чи інші проекти, а ще 119 мільярдів пущено в хід за рахунок податкових послаблень для громадян.

"Забезпечується негайна підтримка нужденних, заново відбудовується національна інфраструктура, зводяться індустрії майбутнього", - оптимістично рапортує Д.Байден.

Програма економічних стимулів представляє зараз для адміністрації Б.Обами величезне пропагандистське значення. Цей пакет стимулюючих заходів (офіційно - Акт про відновлення і реінвестування Америки) вважається наймасштабнішим в історії країни.

Громадський рейтинг Б.Обами серйозно постраждав за останні півроку, і в Білому домі всіма силами прагнуть показати, що економічна політика уряду приносить свої плоди.