Б.Обама: США і Китай повинні співробітничати у вирішенні світових проблем

Понеділок 16 листопада 2009 09:27
Автор: RBC.UA
 США і Китай повинні співробітничати у вирішенні світових проблем, оскільки вельми небагато з них вдасться вирішити без взаємодії Пекіна і Вашингтона.

 США і Китай повинні співробітничати у вирішенні світових проблем, оскільки вельми небагато з них вдасться вирішити без взаємодії Пекіна і Вашингтона. З такою заявою виступив сьогодні президент США Барак Обама в Шанхаї, куди він прибув в рамках свого великого азіатського турне. "Набагато більшого вдається досягти, коли світові держави співробітничають, ніж якщо вони протистоять один одному, - заявив він.

 Однією з головних таких проблем, де американо-китайська співпраця просто необхідна, є дозвіл ситуації з глобальною зміною клімату. На думку Б.Обами, на майбутній кліматичній конференції в Копенгагені більшість її країн-учасниць будуть особливо пильно стежити за рішеннями і пропозиціями з боку США і Китаю. "Такий тягар лідерства, яке несуть наші країни", - заявив американський президент.

 Китай і США лідирують по кількості шкідливих викидів в атмосферу і раніше досить неохоче йшли на екологічні ініціативи, пов'язані з обмеженням подібних викидів. Особливою непоступливістю із цього приводу відрізнялася адміністрація попереднього президента США Джорджа Буша. Проте Б.Обама, прийшовши до влади, узяв курс на більш екологічно орієнтовану політику і в рамках свого азіатського турне планує схилити Китай до пом'якшення його політики із цього приводу.

 Раніше Пекін не погоджувався на пропозиції брати участь в програмах по скороченню викидів, заявляючи, що країні необхідніше економічне зростання і боротьба з бідністю. На думку влади Китаю, екологічні проблеми повинні вирішуватися насамперед за рахунок розвинених країн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся