ru ua

Б.Обама підписав закон про реформу системи охорони здоров'я

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама підписав довгоочікуваний закон про реформу охорони здоров'я США, яка домінувала на порядку денному американського лідера протягом цілого року.

Президент США Барак Обама підписав довгоочікуваний закон про реформу охорони здоров'я США, яка домінувала на порядку денному американського лідера протягом цілого року.

"Сьогодні, через майже століття безуспішних зусиль і рік напружених дебатів, реформа системи медичного страхування приймає статус закону Сполучених Штатів Америки", - заявив Б.Обама на урочистій церемонії в Білому домі.

Нагадаємо, 21 березня палата представників Конгресу США під час інтригуючого голосування остаточно схвалила законопроект про реформу охорони здоров'я, який до цього вийшов з "горнила" сенату.

Законопроект, який правлячі в США демократи називають не інакше як "історичним", передбачає державні витрати в розмірі 938 млрд дол. протягом найближчих 10 років. Реформа дозволить поширити медичне страхування на 32 млн американців, які в даний час позбавлені його. Крім того, за задумом адміністрації, нове законодавство дозволить зменшити дефіцит федерального бюджету США на 1,3 трлн дол. протягом наступних 20 років.

Незважаючи на підписання законопроекту Президентом США, боротьба навколо реформи охорони здоров'я ще не закінчена. У сенаті буде розглянуто так званий "об'єднавчий" законопроект, який покликаний внести низку поправок до основного документа, включаючи відстрочку введення спеціального податку на дорогі страховки і збільшення субсидій для малозабезпечених громадян.

Відзначимо, ще 32-й президент США Теодор Рузвельт вперше закликав реформувати національну систему охорони здоров'я майже сторіччя тому.

Республіканці звинувачували адміністрацію Б.Обами в фактичній націоналізації однієї шостої частини економіки. Реформа охорони здоров'я посилить урядове регулювання у сфері медичного страхування і, як очікується, погіршить позиції страхових компаній і виробників певних видів лікарських препаратів. У той же час на ринок медичного страхування увійдуть близько 30 млн нових потенційних клієнтів, що відкриває непогані перспективи для компаній у сфері медичних послуг.