ua en ru

Б.Колесніков пропонує сумістити проведення місцевих виборів з парламентськими

Автор: RBC.UA
З погляду громадської користі місцеві вибори раціонально було б сумістити з парламентськими, заявив віце-прем'єр з підготовки до Євро-2012 Борис Колесніков, пише «Дзеркало тижня». При цьому він підкреслив, що говорить лише про доцільність, а не про правові аспекти, які визначить Конституційний суд.

З погляду громадської користі місцеві вибори раціонально було б сумістити з парламентськими, заявив віце-прем'єр з підготовки до Євро-2012 Борис Колесніков, пише «Дзеркало тижня». При цьому він підкреслив, що говорить лише про доцільність, а не про правові аспекти, які визначить Конституційний суд.

«З погляду корисності для України, я б проводив місцеві і парламентські вибори в один день», - заявив віце-прем'єр.

На уточнююче питання, чи має він на увазі проведення виборів в 2012 р., Б.Колесніков відповів: «Ну, якщо не буде дострокових виборів, то в 2012 році. Чи має це правову основу - відповідь дасть Конституційний суд, а не я. Я говорю про доцільність для країни». При цьому він озвучив зміни, які Партія регіонів (ПР) пропонує внести до закону про вибори в місцеві ради.

«Районні, міські і обласні ради повинні обиратися за змішаною системою: 50% - партійні списки, 50% - мажоритарка», - повідомив Б.Колесніков. За його словами, передбачається, що мажоритарні кандидати не є партійними висуванцями. «Вони прив'язані до міст, районам і можуть бути самовисуванцями, кандидатами від громад. Тільки змішана система дасть справжнє, а не декоративне представництво відповідальних людей в місцевих радах», - констатував віце-прем'єр.

На думку президента Центру Соціальних Досліджень «СОФІЯ» Андрія Єрмолаєва, «дострокову парламентську кампанію доцільно проводити разом з місцевими виборами: по-перше - технологічно простіше, по-друге - витрати менше, по-третє - кумулятивний ефект для крупних блоків і партій може бути вищим».

Що стосується внесення змін до виборчого законодавства, то, на думку А.Єрмолаєва, вірогідність ухвалення таких змін достатньо висока. Він вважає, що у разі перенесення виборів в місцеві ради на осінь, ця вірогідність істотно виросте. У той же час, на думку експерта, «на короткій дистанції, навряд чи хтось ризикне відмовитися від партійних списків - це приведе до остаточної втрати партійної монополії».

Відзначимо, 19 березня ц.р. нардеп від ПР Валерій Коновалюк зареєстрував у ВР законопроект про призначення місцевих виборів на 7 листопада 2010 р.

У свою чергу спікер Верховної Ради (ВР) Володимир Литвин раніше заявляв, що місцеві вибори повинні відбутися восени 2010 р. "Я вважаю, що місцеві вибори повинні відбутися восени 2010 р... і ми до того часу повинні внести зміни до Конституції, а також в інші закони в частині проведення місцевих виборів... А при ухваленні бюджету 2010 р. потрібно передбачити фінансування місцевих виборів", - сказав В.Литвин.

Нагадаємо, 16 лютого ВР прийняла ухвалу "Про визнання такою, що втратила силу, ухвалу Верховної Ради України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів в 2010 р.".

Після цього, заступник голови ВР, заступник голови фракції Блоку Юлії Тимошенко Микола Томенко вніс 18 лютого ц.р. на розгляд парламенту проект ухвали №6068-1 "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів в 2011 р. (27 березня 2011 р.)". Того ж дня, позафракційні депутати, вибрані до парламенту від Блоку Юлії Тимошенко, Геннадій Задирко і Володимир Каплієнко внесли на розгляд ВР проект ухвали №6077 "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів в 2010 р. (27 червня 2010 р.)". Нардеп від блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Арсеній Яценюк в своєму проекті ухвали №6077-1, який він вніс на розгляд ВР 17 лютого ц.р., запропонував провести чергові вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 р.