Б.Обама відмовляється урізати податки багатим американцям
Президент США Барак Обама піддав критиці плани Республіканської партії по виходу з економічної кризи, передає BBC.
В першу чергу Б.Обама обрушився на податкову політику, що сформувалася при республіканській адміністрації Джорджа Буша.
За словами Б.Обами, американська економіка просто не може дозволити зберегти податкові пільги для багатих верств населення, сума яких складає 700 млрд дол.
Згідно оголошеними Б.Обамою планам, податкові послаблення торкнуться 95% відсотків американців середнього класу, інших чекає збільшення податків.
Нагадаємо, 3 червня 2008 р. тодішній Президент США Дж.Буш виступив за те, щоб прийняті при ньому поправки, що передбачають зниження в США податкового навантаження, були продовжені до 2010 р. Заява Дж.Буша була приурочена до п'ятирічної річниці підписання акту про полегшення податкового тягаря, згідно з яким у США були знижені податки на зростання капіталу і дивіденди.
Тоді ж претендент на місце кандидата на президентські вибори від Демократичної партії Б.Обама висловився за необхідність збільшення прибуткового податку для найбагатших американців.
Раніше, в травні 2006 р. Дж.Буш підписав закон про продовження пільгового стягування податків. Документ, зокрема, продовжує на два роки дію пільгового 15%-го податку на дивіденди і доходи з капіталу, що закінчувався в 2008 р.
28 квітня ц.р. керівник Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке закликав Білий дім і конгрес вирішити проблему бюджетного дефіциту країни, який минулого року досяг рекордного показника в 1,4 трлн дол., повідомляє РБК з посиланням на агентство Associated Press.
Б.Бернанке особливо підкреслив, що відсутність чіткого плану зі скорочення бюджетного дефіциту "серйозно нашкодить" економіці США в довгостроковій перспективі.
Виступаючи перед Національною комісією з фінансової відповідальності і реформ США, Б.Бернанке звернув увагу слухачів на те, що державна заборгованість США, що росте, може чинити тиск на розмір процентної ставки і збільшити її.
"Враховуючи значні витрати і ризики, пов'язані з швидкорослою державною заборгованістю, особливо важливо вчасно прийняти заходи, направлені на скорочення бюджетного дефіциту до прийнятного рівня", - заявив Б.Бернанке, відзначивши при цьому, що "базові закони арифметики ще ніхто не скасовував, а це означає, що для фіскальної стійкості необхідно, щоб доходи були співвідносні з витратами".
Напередодні сенат США в попередньому голосуванні відмовився затвердити запропоновану президентом країни Бараком Обамою фінансову реформу, відповідно до якої бюджетний дефіцит США повинен бути знижений до відмітки в 550 млрд дол. до 2015р., що еквівалентно 3% ВВП. Для того, щоб добитися таких показників, країні доведеться "дуже затягнути пояси" і заощадити більше 250 млрд дол. Добиватися цього доведеться за рахунок скорочення витрат на соціальні програми і медичне обслуговування населення, а також за рахунок підвищення податків, що боляче вдарить по кишенях американських платників податків.