ua ru

Б.Обама не виключає військового удару по Ірану

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама заявив, що військова операція проти Ірану - "не найкращий" варіант вирішення ядерної проблеми цієї країни.

Президент США Барак Обама заявив, що військова операція проти Ірану - "не найкращий" варіант вирішення ядерної проблеми цієї країни, передає РБК з посиланням на телеканал СNBC.

Але він зазначив, що якщо Іран стане володарем ядерної зброї, це буде "реальною проблемою". "Однак ми не думаємо, що війна Ізраїлю та Ірану або інші варіанти застосування військової сили буде ідеальним варіантом для її вирішення. Втім, ми обговорюємо всі можливі варіанти", - сказав американський Президент.

Б.Обама також зазначив, що готовий спробувати "вирішити іранську проблему дипломатичним шляхом".

Нагадаємо, 20 вересня ц.р. колишній держсекретар США Колін Пауелл заявив, що міжнародні санкції навряд чи змусять Тегеран відмовитися від розробок у галузі атомної енергетики, і, ймовірно, Вашингтону доведеться з цим змиритися.

На думку екс-держсекретаря, не схоже, що США або Ізраїль мають намір почати військову кампанію проти Ірану найближчим часом. За його словами, навряд чи "зірки вишикувалися таким чином", щоб завдавати ударів по місцях передбачуваного виробництва ядерної зброї в Ірані.

У свою чергу, Президент Ісламської республіки Махмуд Ахмадінежад заявив у Нью-Йорку, куди він прибув для участі в сесії Генеральної Асамблеї ООН, що майбутнє належить Ірану. Іранський лідер запропонував США визнати той факт, що його країна відіграє важливу роль у світі. Але Іран "ніколи не прагнув домінувати над іншими країнами", додав М.Ахмадінежад.

Президент Ірану знову підкреслив, що влада країни не намагається створити ядерну зброю, а підтримує ідею світу, вільного від такого виду озброєнь. Разом з тим він заявив, що ніякі санкції не вплинуть на політику іранського уряду.

Відзначимо, 6 вересня ц.р. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що обсяг виробленого Іраном низькозбагаченого урану підвищився з травня 2010 р. приблизно на 15% - до 2,8 т. Таким чином, Іран продовжує реалізацію своєї ядерної програми, незважаючи на жорсткість міжнародних санкцій.

У документі говориться, що МАГАТЕ як і раніше стурбоване тим, що діяльність Ісламської Республіки, можливо, спрямована на створення ядерної зброї.

Нагадаємо, 2 серпня голова Об'єднаного комітету начальників штабів США адмірал Майкл Маллен оголосив, що Пентагон вже розробив план військового вторгнення в Іран, який буде використаний в разі необхідності, проте підкреслив, що вважає це "поганою ідеєю".

США і ряд їх союзників, зокрема Ізраїль підозрюють Тегеран у веденні робіт зі створення ядерної зброї. Іранське керівництво підкреслює, що ядерна програма Ісламської республіки носить мирний характер.