ru ua

Б.Колесніков: Україна і Польща спростять контроль на кордонах для Євро-2012

Автор: RBC.UA
Україна і Польща домовилися про спрощення митного і прикордонного контролю для вболівальників на період проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 р., заявив віце-прем'єр-міністр Борис Колесніков, передає радіо "Свобода".

Україна і Польща домовилися про спрощення митного і прикордонного контролю для вболівальників на період проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 р., заявив віце-прем'єр-міністр Борис Колесніков, передає радіо "Свобода".

"Ми підписали угоду з польською стороною, і тепер під час чемпіонату Європи польські і українські прикордонники і митники будуть в одному місці один раз перевіряти паспорти", - заявив Б.Колесніков в ефірі телекомпанії "Україна". За його словами, реалізація такої домовленості вдвічі скоротить перебування вболівальників на контрольно-прикордонних пунктах.

Відзначимо, 2 червня ц.р. наглядова рада УЄФА ухвалила рішення затвердити право на проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 р. у всіх 4 українських містах: Києві, Донецьку, Львові і Харкові. 26 травня ц.р. Б.Колесніков повідомляв, що в цілому на підготовку до Євро-2012 з держбюджету до кінця 2010 р. виділять 19 млрд грн.

«Нагадаю, що минулого року на ці цілі було виділено 3 млрд 118 млн грн, а в 2008 р. - 3 млрд 83 млн грн", - відзначив Б.Колесніков. Він підкреслив, що на сьогодні, ні у Президента, ні у уряду не викликає сумніву, що всі основні необхідні до Євро-2012 інфраструктурні об'єкти (стадіони, аеропорти і дороги) будуть готові на всі 100% в строк у всіх чотирьох українських містах, що приймають чемпіонат.

Нагадаємо, 12 квітня ц.р. Б.Колесніков заявляв, що на підготовку інфраструктурних об'єктів до Євро-2012 Україна витратить в 2010 р. 3,3 млрд дол. Тоді ж президент УЄФА Мішель Платіні під час поїздки до Донецька заявив, що якщо до липня 2011 р. стадіон в Києві не буде побудований, Євро-2012 в Україні не буде. М.Платіні підкреслив, що це рішення виконкому УЄФА. Проте він також виразив надію, що стадіон буде побудований. Президент України Віктор Янукович завірив його в тому, що особисто стежитиме за ходом підготовки і в тому, що всі роботи будуть виконані.

За матеріалами дирекції з підготовки і проведення фінальної частини Євро-2012 в Польщі і Україні, загальна сума за програмою підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу складає 126,26 млрд грн.

У грудні 2009 р. виконавський комітет УЄФА затвердив остаточний список приймаючих міст фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 р. З українського боку Євро-2012 приймуть Київ, Донецьк, Львів і Харків. Фінальний матч чемпіонату відбудеться в українській столиці, на НСК «Олімпійський».