ua en ru

Б.Колесніков: Для розвитку української мови потрібні мільярди доларів

Автор: RBC.UA
Віце-прем'єр-міністр Борис Колесніков вважає, що необхідні значні інвестиції для популяризації української мови в країні. Про це він сказав, виступаючи на конференції «Ялтинська європейська стратегія» у Лівадії.

Віце-прем'єр-міністр Борис Колесніков вважає, що необхідні значні інвестиції для популяризації української мови в країні. Про це він сказав, виступаючи на конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES) у Лівадії, передає радіо «Свобода».

«Поки не буде інвестицій, мільярдів доларів на підтримку розвитку української мови - не буде розвитку української мови», - сказав віце-прем'єр.

Б.Колесніков також висловив думку, що для підвищення частки україномовного продукту на ринку необхідно розробляти ефективні маркетингові програми, щоб цей продукт ставав модним, і його купували.

Нагадаємо, 15 вересня голова парламенту Володимир Литвин попросив президента Національної академії наук Бориса Патона надати експертний висновок щодо зареєстрованих у парламенті законопроектів про мовну політику на предмет їхньої історичної обумовленості й відповідності міжнародному праву.

В.Литвин також має намір направити на оцінку в Організацію з безпеки й співробітництва в Європі зареєстровані в парламенті законопроекти про мовну політику.

7 вересня ц.р. голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко й член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект «Про мови в Україні», яким запропонували ВР визначити порядок використання мов в Україні.

Зокрема, законопроектом пропонується надати російській мові статусу регіональної і використовувати її на рівні з українською.

Зазначимо, за даними експертів, українське суспільство складається з трьох великих мовних спільнот: україномовних, російськомовних та білінгвів (двомовних). 36% громадян у родині спілкуються лише українською мовою, 36% - лише російською, а 27% залежно від обставин користуються або українською, або російською. Відтак, українську та російську мови в цілому практикують по 63 % громадян. В цілому рівень поширеності та використання української мови не відповідає ані етнічному розподілу населення на українців чи росіян (77,8% на 17,3%), ані кількості громадян, які відповідно вважають рідною українську чи російську мови (67,5% на 29,6%), ані реальній мовній побутовій практиці, коли приблизно рівна кількість людей вживають українську та російську мови.

Експерти також відзначають, що 40,5% громадян звертаються до чиновників переважно українською мовою, 39% - переважно російською, 16,4% - обома мовами рівною мірою. Чиновники зазвичай відповідають: 37% - переважно українською мовою, 32,5% - переважно російською, 26,8% - обома мовами рівною мірою.