І.Алієв: Азербайджан має намір збільшити постачання нафти в Україну

Азербайджан готовий збільшити постачання нафти в Україну в перспективі. Про це в ході прес-конференції заявив Президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Азербайджан готовий збільшити постачання нафти в Україну в перспективі. Про це в ході прес-конференції заявив Президент Азербайджану Ільхам Алієв, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми поставили понад 1 млн т нафти на ринки України в поточному році. І ми розраховуємо нарощувати в майбутньому поставки нафти в Україну. І в перспективі може поставлятися нафта наших сусідів зі східного берега Каспійського моря. Це буде сприяти інтеграції країн каспійського регіону. Тим самим ми створимо ще один енергетичний регіон... це буде цілковита співпраця", - сказав він.

І.Алієв додав, що "від того, наскільки буде успішним співробітництво в питанні постачання нафти, буде залежати вирішення інших питань, що стосуються поставок інших енергоресурсів, про що ми також сьогодні говорили", - відзначив він.

В свою чергу Президент України Віктор Янукович поставив завдання запустити нафтопровід "Одеса-Броди" в аверсному режимі для постачання нафти із Каспійського регіону.

"Для України дуже важливо, що ми отримуємо нафту з Азербайджану на наші НПЗ, тим самим, створюючи нову додаткову вартість, створюючи нові робочі місця, це має дуже важливе соціальне значення . Всі наші подальші кроки будуть спрямовані на те, щоб наповнити нафтопровід "Одеса-Броди" і запустити його в аверсному режимі. І ми розраховуємо, що ця програма протягом декількох років забезпечить значне збільшення постачань енергоносіїв. І не лише нафти", - сказав В.Янукович.

Раніше сьогодні Україна і Азейбарджан підписали декларацію Президентів України і Азербайджану, а також поставили підписи під протоколом другого засідання Ради Президентів України і Азербайджану. Також міністри закордонних справ двох держав підписали угоду між міністерствами про співпрацю в області архівної справи.
Крім того, Азербайджан готовий обговорювати нові плани щодо співпраці в енергетичній сфері з Україною.

«Питання, які ви відзначили, становлять велику важливість для нас, для наших відносин. Питання, пов'язані з енергетичною політикою між нашими країнами завжди вирішувалися в дусі дружби, конструктивізму та взаємної вигоди», - заявив І.Алієв.

За його словами, на сьогоднішньому етапі є нові ідеї і можливості для розширення двосторонньої співпраці в енергетичній сфері.

Як заявив Президент Азербайджану, енергетичний блок двосторонніх відносин позитивно впливає на зростання товарообігу між країнами. І.Алієв також наголосив, що теми співпраці в нафтовій, газовій сферах, які обговорюватимуть під час його нинішнього візиту, матимуть велике значення для розвитку двосторонніх відносин.

Зі свого боку, Президент України Віктор Янукович повідомив, що Україна розглядає Азербайджан як свого надійного «партнера й друга», а також наголосив, що ця країна займає дуже важливу позицію в Каспійському регіоні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся