ua en ru

Азаров: Запас газу достатній для безперебійного забезпечення громадян у 2012 р

Автор: RBC.UA
В Україні створений достатній "запас міцності" енергоресурсів для забезпечення потреб у газі в 2012 році. Про це прем'єр-міністр Микола Азаров.

В Україні створений достатній "запас міцності" енергоресурсів для забезпечення потреб у газі в 2012 році. Про це прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Ми на зиму закачали достатню кількість газу, запас якого допоможе нам в 2012 році безперебійно забезпечувати наших людей", - завірив глава уряду.

Прем'єр-міністр також підкреслив, що з урахуванням високої ціни на російський газ, уряд з першого дня своєї роботи займається розробкою програми заміщення на інші джерела енергії. "Дуже багато було зроблено для розвитку видобутку вугілля, і вперше у нас є профіцит більше 5 млн тонн вугілля. Це дозволить нам на наших теплових електростанціях використовувати вугілля замість газу. Велика робота проводиться "Нафтогазом" для збільшення власного видобутку газу. Ведеться робота із залучення інвесторів для розробки родовищ сланцевого газу. Зрозуміло, що це справа не одного дня, але ми готові до того, щоб протягом обмеженого часу використовувати газозамінні джерела енергії", - сказав Азаров.

При цьому прем'єр-міністр висловив надію, що переговори з Росією з питання зниження ціни на газ завершаться успішно. "Що ж до нашого головного питання - скільки часу Україна може витримати таку формулу на газ, то однозначної відповіді на це питання немає. Дуже багато залежить від того, як розвиватиметься ситуація в світі, а відповідно і в Україні. Але ми розраховуємо на те, що протягом обмеженого часу ми порозуміємося з нашими російськими партнерами. А на цей обмежений час запасів міцності у нас вистачить", - сказав він.

Нагадаємо, 13 січня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна платить за газ найвищу ціну в світі. "Ми маємо найвищу ціну на газ у світі. На сьогодні ця ціна для України - 516 доларів (без урахування 100-доларової знижки згідно з харківськими угодами)", - заявив Янукович.

За словами Президента, Україна активно шукає альтернативні джерела постачання газу за оптимальними цінами. "Ми шукаємо зараз альтернативні джерела постачання газу, безумовно, за нижчими цінами", - сказав Президент.

Водночас, зауважив Янукович, питання ціни на газ нині як в Україні, так і за її межами "дуже серйозно політизоване". "Але сьогодні ще ніхто з тих, хто нас критикує, не запропонував нам допомогу. Ніхто. Жодна країна ні зі Сходу, ні з Заходу. І ми наодинці сьогодні залишаємося з цією проблемою", - підкреслив Президент.

В той же час, за словами Януковича, ціна на газ для населення не буде підвищуватися. "Недоліки газового контракту 2009 року ми не повинні перекладати на плечі громадян. Ми будемо тримати ціни на такому рівні, як вони є зараз. Ми не маємо права підвищувати їх для населення", - сказав Президент.

Відзначимо, в матеріалах колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості з підготовки до осінньо-зимового періоду 2011-2012 рр. говориться, що Україна планує імпортувати в жовтні 2011 р. - березні 2012 р. 22,5 млрд куб. м газу. "Використання природного газу в Україні протягом IV кварталу 2011 р. - I кварталу 2012 р. прогнозується на рівні 41,5 млрд куб. м. Обсяг газу, який необхідно відібрати з підземних сховищ газу (ПСГ) у цей період для споживачів України, складе до 8,7 млрд куб. м за умови надходження близько 22,5 млрд куб. м імпортованого газу для споживачів України", - повідомляється в матеріалах колегії.

За 2011 р., за даними українського Міненерговугілля, в ПСГ закачано близько 10,9 млрд куб. м природного газу. Загальний об'єм активного газу в сховищах в кінці сезону закачування на 15 жовтня 2011 р. становив близько 21,5 млрд куб. м.

Раніше повідомлялось, що ціна на російський газ для України в І кварталі 2012 р. зросла до 416 дол. за 1 тис. кубометрів з 400 дол. в IV кварталі 2011 р.

Відзначимо, як повідомлялося, в січні 2011 року держхолдинг НАК "Нафтогаз України" імпортував газ на суму 1,4 млрд дол., в лютому - 1,6 млрд дол., в березні - 1,25 млрд дол., в квітні - 948 млн дол., в травні - 950 млн дол., в червні - 860 млн дол., в липні - 477 млн дол., в серпні - 487 млн дол., у вересні - 867 млн дол., жовтні - 1,004 млрд дол., листопаді - 972,2 млн дол., в грудні - 1,004 млрд дол. Таким чином, в цілому в 2011 р. було імпортовано газу на суму 11,785 млрд дол.

Ціна російського природного газу в першому кварталі 2011 р. зросла до 264 дол. за 1 тис. куб. м порівняно з 252 дол. за 1 тис. куб. м в четвертому кварталі 2010 р. У другому кварталі 2011 р. ціна становила близько 297 дол. за 1 тис. куб. м, у третьому - близько 355 дол. за 1 тис. куб. м, у четвертому - близько 400 дол за 1 тис. куб. м.