Азаров: Ярошенко і Бойко перебувають у Вашингтоні для переговорів з МВФ
Міністр фінансів України Федір Ярошенко та міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко перебувають з робочим візитом у Вашингтоні для переговорів з МВФ. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.
"Сьогодні у Вашингтоні міністр фінансів і міністр палива та енергетики (ведуть переговори з МВФ) ... Ми весь час у процесі переговорів, в процесі контактів, тому що наші кредитори повинні знати про те, як ми ведемо господарство, який у нас бюджет, які у нас доходи, які у нас витрати. Ми перед ними даємо звіт. Адже вони нас кредитують. Тому все у нас нормально", - заявив Азаров.
Прем'єр-міністр також підкреслив, що Україні слід брати кредити тільки в разі потреби.
Нагадаємо, представник Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр повідомив, що місія МВФ відвідає Україну 29 серпня - 9 вересня. "Місія МВФ на чолі з паном Таносом Арванітісом відвідає Україну 29 серпня - 9 вересня для того, щоб продовжити обговорення питання про другий транш за програмою stand-by", - повідомив Альєр.
Раніше перший заступник глави Адміністрації Президента Іріна Акімова висловила сподівання, що спірні питання з МВФ будуть вирішені найближчим часом: "Ви самі розумієте, що ті доповнення, що були внесені депутатами в залі, вони ускладнюють вирішення цього питання. Зокрема, з точки зору бюджетних кордонів. Зараз уряд активно займається разом з представниками МВФ обговоренням інструменту вирішення цього питання (вплив пенсійної реформи і відмова в підвищенні ціни на газ для населення). Я абсолютно впевнена, що до настання вересня воно буде знайдене ", - резюмувала Акімова.
Крім того, вона підкреслила, що МВФ цікавить не стільки сама ціна на газ, скільки фіскальна сторона покриття дефіциту "Нафтогазу". За словами Акімової, з цього питання ведеться спільна робота Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів і фахівців МВФ.
Відзначимо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров запевнив, що проект держбюджету-2012 буде «вкрай економним».
Дефіцит держбюджету України на 2011 р. на вимогу МВФ повинен був скласти 3,5%. Але в ході переговорів планка була піднята українською стороною до 5%.
Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту в сумі 15 млрд 150 млн дол під ставкою 3,5% річних. Термін дії програми 2,5 роки. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Для отримання другого траншу кредиту Україна має виконати низку умов, серед яких - пенсійна реформа і підвищення ціни на газ для населення. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.