ru ua

Азаров: На виконання соцпрограми в Україну необхідно близько 25 млрд грн

Автор: RBC.UA
На виконання соціальної програми Президента України необхідно біля 25 млрд грн.

На виконання соціальної програми Президента України необхідно біля 25 млрд грн. Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров у програмі "Іспит для влади" на Першому національному телеканалі.

"Це дуже велика сума. Але, якщо її зіставляти з розмірами, припустимо, витрат консолідованого бюджету, що перевищує 450 млрд грн, то це буде близько 5%... Тобто, з одного боку, сума величезна, і доведеться нам напружуватися і дуже серйозно напружуватися, а з іншого боку, з урахуванням всіх витрат консолідованого бюджету, це не така вже й велика сума", - аргументував Азаров.

Він також повідомив, що уряд на початку квітня цього року розгляне законопроект щодо внесення змін до держбюджету-2012 з нових соціальних ініціатив Президента.

"Ми зараз вже почали працювати над внесенням змін у держбюджет. Я таке доручення Мінфіну, Мінекономіки та іншим міністерствам вже дав. Поставив терміни приблизно 2 тижні. Тобто, на початку квітня у нас з'явиться проект закону, він буде розглянутий на уряді і переданий у Верховну Раду, тому що ми в квітні обов'язково повинні його прийняти", - зазначив Азаров.

Нагадаємо, сьогодні в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі заявили, що прогнозують отримати додаткові надходження в сумі близько 7,5 млрд грн від Державної митної служби на забезпечення соціальних ініціатив Президента України.

Три дні тому Мінфін приступив до підготовки внесення змін до бюджету 2012 р. для того, щоб реалізувати проголошені Президентом перетворення. Раніше голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявляв, що необхідні зміни до державного бюджету на 2012 рік в частині виконання соціальних ініціатив Президента потрібно внести до травня.

7 березня Віктор Янукович запропонував чотири напрямки подальшої реалізації соціальної реформи, які необхідно реалізувати для покращення якості життя громадян. Президент пропонує відновити принцип соціальної справедливості, комплексно змінити підхід до оплати праці, стягування податків і соціального страхування, модернізувати сферу соціального забезпечення. Також держава повинна сприяти ефективній зайнятості.

Перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова заявляла, що на забезпечення цих ініціатив потрібно додатковий приплив коштів до бюджету в розмірі 8 млрд грн. Вона зазначила, що забезпечити ці виплати можна буде за рахунок економічного зростання, щоб таким чином додатково поповнити держбюджет. А за словами віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка, на виконання соціальних ініціатив Януковича необхідно 16 млрд грн.

Пізніше Акімова сказала, що рівень інфляційного тиску, пов'язаний з соціальними ініціативами Президента, не перевищить 1,5%.