Азаров: Вступу України до Митного союзу заважає членство в СОТ
Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявляє про труднощі повного вступу країни до Митного союзу через членство у Світовій організації торгівлі. Про це він сказав сьогодні на відкритій лекції в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, повідомляє радіо "Свобода".
"Якщо нам вступати до Митного союзу (МС), нам потрібно переглянути всі абсолютно угоди із СОТ. Це реально? Це абсолютно нереально", - сказав прем'єр. З цієї причини, за словами Миколи Азарова, Україна запропонувала країнам-членам Митного союзу співробітництво за формулою "3 +1".
Нагадаємо, що "Газпром" пропонує Україні співпрацю по білоруській схемі, тобто шляхом продажу української ГТС Росії в обмін на знижки на газ та/або приєднання України до МС. В даний час "Газпром" володіє 50% "Бєлтрансгазу", і тривають переговори про придбання другої половини акцій, в обмін на зниження цін на газ. При цьому ціна газу для Білорусії відрізняється від української на 50-100 дол. в бік зниження.
Крім того, Росія, в межах спроб заманювання України в МС, обмежує поставки української продукції на свій ринок. Так, Міністерство промисловості і торгівлі Російської Федерації вчора порушило повторне спеціальне захисне розслідування щодо імпорту нержавіючих труб діаметром до 426 мм на єдину територію МС. Крім труб, обмеження вже торкнулися низки продовольчих товарів.
Керівництво Україні вже не перший раз підкреслює невигідність свого приєднання до ТЗ. Тому шукаються шляхи приєднання на особливих умовах. За словами Президента Україна Віктора Януковича, в основі політики будь-якої держави лежить захист національних інтересів: "У нас є своя власна позиція, яка передбачає захист українських національних інтересів. Ми оголосили політику національного прагматизму. Позиції завжди були, є і будуть, але, безумовно, нам необхідно шукати компроміси". У зв'язку з цим він пропонував формулу "3 +1", на яку Президент Росії Дмитро Медведєв відповів, що Росія може погодитися на входження України в МС тільки за умови її повноправного членства. "Ми не можемо погодитися на приєднання Україною з якихось там формулами - "три плюс один", ми двадцять документів підпишемо, а тридцять не будемо", - раніше заявив російський Президент.