Азаров: Найближчим часом буде підписано угоду про ЗВТ з Ізраїлем

Угода про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Ізраїлем буде підписана найближчим часом. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з міністром туризму Ізраїлю Стасом Місежніковим.

Угода про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Ізраїлем буде підписана найближчим часом. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з міністром туризму Ізраїлю Стасом Місежніковим.

"Важливим елементом нашого економічного співробітництва має стати підписання двосторонньої угоди про створення зони вільної торгівлі. Ми готові просуватися в цьому напрямку і, я думаю, що найближчим часом можна завершити переговори і підписати цю угоду", - цитує слова Азарова прес-служба Кабміну.

За словами прем'єра двосторонній товарообіг виріс до близько 858 млн дол, і є значний потенціал для його збільшення.
Міністр туризму Ізраїлю, в свою чергу, зазначив, що зараз тривають переговори по товарних групах, які увійдуть до зони вільної торгівлі. "Найближчим часом буде завершено роботу зі створення зони вільної торгівлі. Наші робочі групи зараз домовляються про діапазон товарів, які увійдуть до ЗВТ. І, я думаю, що ця робота буде завершена найближчим часом", - підтвердив Місежніков, який є головою міжурядової комісії з питань економічного співробітництва з ізраїльського боку.

Про те, що країни можуть підписати угоду про ЗВТ Президент України Віктор Янукович заявляв ще в листопаді минулого року.
Нагадаємо також, що Україна планує створити ЗВТ з Туреччиною, Канадою, Сирією, і Марокко. Відзначається, що в більшості випадків ЗВТ дасть хоч і незначне, але прискорення зростання української економіки. Так, у разі створення ЗВТ з Ізраїлем щорічні темпи зростання ВВП збільшаться на 0,15 процентного пункту (п.п.), з Марокко - на 0,13 п.п., з Сирією - на 0,019 п.п., з Канадою - 0,005 п.п.

До завершення наблизився процес оформлення ЗВТ України з СНД. 28 березня Рада Федерації РФ ратифікувала Договір про зону вільної торгівлі в Співдружності Незалежних Держав (СНД), підписаний в Санкт-Петербурзі 18 жовтня 2011 р.

Як заявляли українські чиновники, договір про ЗВТ з СНД після вступу в силу може дати вітчизняній економіці додаткове зростання на 2% в рік. Також прогнозується, що ЗВТ з СНД дасть Україні зростання ВВП на 2,5%, або на 37,5 млрд грн в цінах 2012 р.
Зокрема, на думку прем'єр-міністра Миколи Азарова, угода допоможе Україні в 2012 р. збільшити економічний товарообіг і отримати додатковий приріст ВВП на рівні 2,2%. Також Азаров вважає, що "ратифікація договору про Зону вільної торгівлі з СНД допоможе вирішити "газове питання" з Росією".

Зазначимо також, що МЗС України очікує парафування угоди про зону вільної торгівлі з ЄС до кінця першого кварталу 2012 р. Раніше урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький заявляв, що договір про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом буде підписуватися України та ЄС як частина договору про асоціацію, і ратифікувати цей документ парламент також буде єдиним великим документом про асоційоване членство.

Також зазначалося, що Україна та ЄС завершили технічну звірку тексту угоди про асоціацію в частині ЗВТ.

19 грудня 2011 р. під час саміту Україна-ЄС в Києві голова Європейської ради Херман ван Ромпей повідомив, що переговори про угоду про асоціацію України з ЄС завершені. Однак за підсумками саміту не було підписано жодного значимого документа.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію". 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top