ua en ru

Азаров: Україна зацікавлена ​​у відновленні постачань туркменського газу

Автор: RBC.UA
Україна зацікавлена ​​у відновленні постачань туркменського газу, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з віце-прем'єр-міністром, міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим.

Україна зацікавлена ​​у відновленні постачань туркменського газу, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з віце-прем'єр-міністром, міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим.

"Безумовно, ми зацікавлені у відновленні постачань туркменського природного газу на територію України як за традиційними маршрутами, так і з урахуванням перспективи будівництва Каспійсько-Чорноморської газопровідної системи", - підкреслив Азаров. Він зазначив, що в міру розвитку економіки Україна буде готова приймати фінансову участь у реалізації цього проекту. Азаров підкреслив, що Україна продовжує переговори з Росією про можливість відновлення поставок туркменського газу.

Глава уряду нагадав, що Україна підтримала ініціативу президента Туркменістану про диверсифікацію маршрутів експорту туркменських вуглеводнів на світові ринки. Азаров поінформував, що Україна працює над диверсифікацією поставок вуглеводнів, зокрема планується будівництво в Одесі терміналу, який буде приймати скраплений газ, потужністю 10-20 млрд куб. м.

У той же час Азаров вчергове підкреслив, що найдешевшим шляхом транспортування вуглеводнів до Європи є українська газотранспортна система (ГТС). "Немає нічого більш надійного, ніж наша газотранспортна система, яка зараз може постачати 140 млрд куб. М природного газу, а після реконструкції її потужність може бути збільшена до 200 млрд", - зазначив він. Глава уряду підкреслив, що Україна має розгалужену систему підземних газосховищ, що дозволяє в осінньо-зимовий період значно збільшити поставки природного газу.