ua en ru

Азаров: Україна розгляне можливість адаптації техстандартів до норм ЄврАзЕС

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі вивчити можливість приєднання України до угоди про технічні регламенти в рамках Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС). У разі приєднання планується, що Україна адаптує технічні стандарти до норм Євразес на строк до 7 років, повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі вивчити можливість приєднання України до угоди про технічні регламенти в рамках Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС). У разі приєднання планується, що Україна адаптує технічні стандарти до норм Євразес на строк до 7 років, повідомляє видання "Комерсант-Україна".

На думку Азарова, єдині техрегламенти зовнішньоекономічної діяльності "спростять ведення бізнесу учасниками ринку, що працюють з країнами ЄврАзЕС".

Глава уряду вважає, що приєднання до цієї угоди не призведе до зриву євроінтеграції (Україна адаптує техстандарти до норм ЄС), оскільки запропонована адаптація до норм ЄврАзЕС буде носити тимчасовий характер.

"З 6 тис. діючих у країні технічних стандартів вже 1 тис. ми повністю адаптували до норм Євросоюзу, а за іншими 5 тис. йде робота. Однак при всьому нашому бажанні ми не можемо в цьому питанні обійтися без перехідного періоду", - заявив Азаров, навівши як приклад молочну галузь.

"Очевидно, якщо ми зараз перейдемо на стандарти ЄС, молочна галузь не витримає, оскільки в Україні лише 30% молока виробляється промисловим способом, решта закуповується в господарствах", - сказав прем'єр.

У такому випадку, за словами Миколи Азарова, протягом перехідного періоду Україна може використовувати не українські техстандарти, а застосовувані в країнах ЄврАзЕС.

"Проблема невідповідності техстандартов може повністю нівелювати вигоди, які Україна отримає від створення зони вільної торгівлі в рамках СНД. Подивіться, з усіх наших молочних підприємств лише два пройшли сертифікацію і можуть експортувати продукцію в Росію. А якщо ми тимчасово - орієнтовно 5-7 років, поки у нас буде діяти перехідний період - будемо використовувати стандарти ЄврАзЕС, то цієї проблеми вдасться уникнути", - заявив він.

Азаров не став уточнювати, наскільки болючим для України стане різкий перехід до техстандартів ЄС, спрогнозувавши лише, що до того часу проблема може втратити актуальність, оскільки країни ЄврАзЕС також планують адаптувати свої техстандарти до норм ЄС.

Зараз Євразійське економічне співтовариство поєднує Білорусію, Казахстан, Киргизію, Росію і Таджикистан. За даними Держстату, за підсумками січня-серпня цього року на ці держави доводиться 35,5% українського експорту товарів і 43,2% імпорту.

Нагадаємо, прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали угоду про створення ЗВТ 18 жовтня в ході засідання глав урядів СНД у Санкт-петербурзі. Робота над угодою тривала 3 роки, відбулося 14 раундів переговорів. Активізувалася робота протягом 2010-2011 рр. Тоді Азаров підкреслив, що підписання угоди про створення ЗВТ в рамках СНД і підписання угоди про ЗВТ з ЄС - це пункти одного плану відкриття для України зовнішніх ринків для сталого економічного розвитку.

Відзначимо, українська влада розраховує підписати угоду про ЗВТ з ЄС до кінця року. При цьому останні заяви представників Кабміну і МЗС свідчать про те, що вирок Юлії Тимошенко не перешкодить у цьому процесі.

"Україна зацікавлена в продовженні діалогу з ЄС найближчим часом. Практичні переговори щодо угоди про політичну асоціацію і ЗВТ тривають за графіком... Політичний діалог з ЄС на вищому рівні є пріоритетом діяльності МЗС і керівництва держави", - повідомив 18 жовтня спікер МЗС Олександр Дікусаров.

Нагадаємо,18 жовтня, стало відомо, що Євросоюз скасував візит Януковича до Брюсселя, запланований на 20 жовтня.