Азаров: Україна не має до Росії претензій з приводу газових контрактів

У України немає претензій до російської сторони з приводу газових контрактів. Про це заявив прем'єр-міністр Україна Микола Азаров в інтерв'ю програмі "Познер" на першому російському телеканалі.

У України немає претензій до російської сторони з приводу газових контрактів. Про це заявив прем'єр-міністр Україна Микола Азаров в інтерв'ю програмі "Познер" на першому російському телеканалі.

"Нам прикро, що ціна така висока, що нас за щось карають, - пояснив Азаров. - Але претензії у нас - лише до українських офіційних осіб, які підписали контракт з порушенням чинного українського законодавства та завдали колосального збитку своїй країні".

На його думку, несправедливо, що Україна купує російський газ у два рази дорожче, ніж німці. "Наш уряд зробив помилку, підписавши несправедливий договір на 10 років, і страждають 46 мільйонів жителів України, - зазначив прем'єр-міністр. - Вони свято вірили, що ми з Росією - стратегічні партнери, але як їм пояснити, що це так, якщо ви заганяєте нас в кут такими цінами?" Микола Азаров заявив, що Україна розраховує в цьому питанні "на добросусідські відносини, на розуміння того, що не можна будувати довгострокові відносини, використовуючи кон'юнктурний момент вигоди".

Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що Президент Росії Володимир Путін не повинен нести відповідальність за газові контракти, які він підписав з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

До цього міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Тимошенко підписала газові угоди на прохання Німеччини та інших європейських країн.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Зазначимо, що ціна газу для України в II кварталі 2012 р. складає 425 дол./Тис. куб. м проти 416 дол в I кварталі 2012 р. Україна в останні кілька років активно намагається ці контракти переглянути, або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу. Однак, "Газпром" не виключає судових розглядів з Україною в разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу.

А Юлія Тимошенко, яка підписувала контракти зараз відбуває покарання, встановлене вироком Печерського районного суду м. Києва про сім років ув'язнення і виплати 1,5 млрд грн (близько 189 млн дол) штрафу за перевищення повноважень. Сьогодні, 26 червня буде розглянуто касація на вирок у цій справі. Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко, щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), 29 березня ц.р. було передано в суд, і зараз там розглядається. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся