Азаров: Україна може почати розрахунки з Росією за газ рублями з грудня

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає реальним розрахунок України з Росією за газ у рублях вже з грудня цього року. Про це повідомляє радіо "Свобода". Відповідаючи на запитання журналістів під час візиту в Белград, чи реально почати здійснення оплати за російський газ у рублях вже з грудня, прем'єр сказав: "Реально, так".

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає реальним розрахунок України з Росією за газ у рублях вже з грудня цього року. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Відповідаючи на запитання журналістів під час візиту в Белград, чи реально почати здійснення оплати за російський газ у рублях вже з грудня, прем'єр сказав: "Реально, так".

Днями голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов заявив про можливість переходу на часткову оплату газу в російських рублях з грудня.

У свою чергу міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко повідомив, що Україна може почати розрахунки за імпортований російський газ у рублях вже в листопаді поточного року. Зокрема, на запитання журналістів міністр відповів: "Так, ми зараз цим займаємося".

Нагадаємо, 1 листопада стало відомо, що НБУ 26 жовтня 2011 р. домовився про можливості здійснення розрахунків за спожитий Україною газ у рублях. Досягнуті домовленості дають для українській стороні можливість маневру під час проведення платежів з оплати імпорту товарів, зокрема природного газу, а також дозволять уникати коливань на валютному ринку в разі проведення платежів з суб'єктами РФ.

31 жовтня у Верховній Раді (ВР) України був зареєстрований законопроект, яким пропонується "Нафтогазу" створити рахунок для розрахунків з російським "Газпромом". Законопроект спрямований на виключення відволікання коштів, що надійшли від споживачів за природний газ, на інші цілі, своєчасне проведення розрахунків за природний газ.

Зазначимо, 2 листопада прем'єр-міністр України Азаров повідомив, що ціна російського газу для України без урахування "харківської знижки" - 546 дол. за 1 тис. куб. м.

Сьогодні Клюєв заявив, що переговори з Росією про ціну на газ закінчаться до кінця поточного місяця. "Зараз ведуться переговори з Російською Федерацією про ціну на газ. Я думаю, вони закінчаться до кінця поточного місяця, тобто до кінця листопада. І коли ми будемо знати остаточну ціну на газ, ми зможемо зафіксувати суму і закласти в бюджеті на 2012 р. різницю в тарифах для населення", - заявив Клюєв.

Крім того Клюєв заявив, що ціна на газ для України буде значно нижчою, ніж та, що діє зараз. "Точної цифри я вам сказати не можу, але я вас запевняю, вона буде нижче, ніж та, що діє зараз", - заявив Клюєв.

Зазначимо, напередодні аналітики інвестиційної компанії Investment Capital Ukraine повідомили, що Україна може домовитися про знижку від 50 до 100 дол. за 1000 куб. м до ціною на імпортований газ, що поставляється ВАТ "Газпром".

НАК "Нафтогаз України" у жовтні 2011 р. перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн дол. за поставку природного газу в попередньому місяці. В цілому, за даними прем'єр-міністра України Азарова Україна до 2011 р. сплатила близько 70 млрд грн за газ.

Відзначимо, Президент України Віктор Янукович заявив під час міжнародних муніципальних слухань "Розвиток належного управління на місцевому і регіональному рівнях" 1 листопада в Києві, що непомірно висока ціна на газ для України відображається на стані всієї економіки країни.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку зі зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в поточному. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний сплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія.

26 жовтня Азаров заявив, що Україна і Росія близькі до компромісу по газовому договору. При цьому він відзначив, що мова йде про "великий пакет документів, який визначає весь спектр взаємин" і що рішення може бути вигідним для обох сторін. Інші подробиці український прем'єр розкривати не став, додавши лише, що компроміс не пов'язаний з питанням про вступ України в Митний союз РФ, Білорусії і Казахстану.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top