ua en ru

Азаров: Україна готова запросити іноземних юристів на касаційний процес у справі Тимошенко

Автор: RBC.UA
Україна готова запросити на касаційний процес у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко представників юридичних служб різних держав. Про це на прес-конференції 15 травня в Брюсселі повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Україна готова запросити на касаційний процес у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко представників юридичних служб різних держав. Про це на прес-конференції 15 травня в Брюсселі повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Ми готові запросити на касаційний процес у справі Тимошенко представників юридичних служб різних держав, щоб вони подивилися матеріали, послухали процес... Ми нікого в країні не переслідуємо з політичних мотивів. Ми максимально відкриті в гуманітарному співробітництві, надаємо медичну допомогу Тимошенко згідно з законодавством... Ми готові в рамках касаційного процесу забезпечити максимальне дотримання всіх юридичних прав Тимошенко", - зазначив Азаров.

Разом з тим, Азаров повторив, що Тимошенко була засуджена не за свої політичні переконання, а за підробку офіційного документа - директиви уряду України під час підписання україно-російських газових угод в 2009 р.

Нагадаємо, сьогодні, 15 травня, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ переніс розгляд касаційної скарги адвоката Олександра Плахотнюка в інтересах Тимошенко на 26 червня. Таким чином, колегія суддів задовольнила відповідне клопотання представників прокуратури. Сторона захисту виступала проти перенесення розгляду касації.

Плахотнюк, який подавав касацію, просить суд скасувати постанову апеляційного суду м.києва від 23 грудня 2011 року в справі за обвинуваченням Тимошенко і вирок Печерського районного суду від 11 жовтня 2011 р., а кримінальну справу проти Тимошенко закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину.

Адвокат вказує на безпідставність рішень судів двох інстанцій, відзначає численні порушення прав Тимошенко під час досудового слідства, розгляді справи в суді першої інстанції в апеляційному суді. Зокрема, мова йде про однобокість, відсутність змагальності, необ'єктивність судових розглядів, позбавлення Тимошенко права на захист, ознайомлення матеріалів справи, проведення повного досудового слідства.

Рішенням Печерського суду Києва від 11 жовтня Тимошенко була визнана винною у перевищенні повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. її засудили до семи років позбавлення волі. Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко про діяльність корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц.р. було передано в суд, де вона зараз і розглядається. 7 травня ц.р. ГПУ затвердила обвинувальний висновок і направила до суду кримінальну справу про присвоєння виділених урядом Тимошенко 22,8 млн грн на закупівлю санітарних автомобілів для Міністерства надзвичайних ситуацій.

Ситуація, що склалася навколо дотримання владою України прав людини, переслідування опозиційних політиків, а також ситуація з Тимошенко в останні тижні сильно загострила відносини України і ЄС. Все більше країн заявляють про бойкот Євро-2012 в Україні, з вимогами розібратися в ситуації в Качанівській колонії і дотримуватися прав людини.

Також європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися Президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії, Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.

Раніше Євросоюз призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія і Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.