ua en ru

Азаров: Україна матиме лiберальне податкове законодавство

Автор: RBC.UA
Прем'єр-мiнiстр України Микола Азаров переконаний, що Україна буде країною з найбiльш лiберальним податковим законодавством i адмiнiстративною системою, яка не тиснутиме на бiзнес.

Прем'єр-мiнiстр України Микола Азаров переконаний, що Україна буде країною з найбiльш лiберальним податковим законодавством i адмiнiстративною системою, яка не тиснутиме на бiзнес. Про це він сказав, виступаючи в понедiлок на українсько-данському бiзнес-форумi в Києвi, передає радіо «Свобода».

Керівник уряду також наголосив, що влада України проводить полiтику дерегуляцiї, велика робота здiйснюється у сферi спрощення умов ведення бiзнесу.

«Проводиться велика робота у сферi спрощення умов ведення бiзнесу, вона непроста: ми стикаємося зi значними складнощами, нерозумiнням, опором - це цiлком природно, але ми цю роботу завершимо», - наголосив Азаров.

Відзначимо, сьогодні, 6 червня, через 10 днів після опублікування в газеті "Голос України", вступив в силу закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури початку підприємництва ", яким створюються однакові стартові умови для початку ведення бізнесу в Україні суб'єктами господарювання.

Зокрема, документом вводиться можливість для засновників юридичних осіб (крім акціонерних товариств) створювати статутні фонди в розмірах і в складі, який їм необхідний для відкриття власної справи. Законом також мінімізуються витрати власних коштів засновників на етапі створення юридичних осіб, який в даний момент витрачаються на оплату банкам при відкритті тимчасових рахунків і на внесення грошових коштів в якості внеску до статутного фонду до моменту проведення їх державної реєстрації як юридичних осіб, на оплату за нотаріальне засвідчення підписів засновників на установчих документах і рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи.

12 січня 2011 р.американська дослідницька організація Heritage Foundation і газета Wall Street Journal оприлюднили рейтинг економічних свобод (Index of Economic Freedom). За результатами досліджень, Україна опустилася з 162 на 164 місце серед 179 країн світу і посіла останнє місце в Європі.

"Оцінка економічної свободи в Україні становить 45,8, що ставить її економіку на 164 місце в рейтингу 2011 р. Дана оцінка є на 0,6 пункти нижче, ніж у минулому році, в першу чергу через зниження державних витрат і свободу від корупції. Україна займає останнє місце з 43 країн у регіоні Європи, і її загальний бал нижчий, ніж середні світові показники", - йдеться в рейтингу.

"Структурні обмеження і політична нестабільність, як і раніше підривають розвиток приватного сектора. Втручання держави і постійна загроза експропріації обмежують динамічну економічну діяльність. Нерозвинений фінансовий сектор України намагається забезпечити необхідний кредит для розвитку приватного сектора, у той час як нормативно-правова база залишається непрозорою та обтяжливою", - стверджується в дослідженні.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович зазначав, що в Україні у 2011 р. будуть розпочаті і започатковані реформи "практично по 21 напрямку різних видів життєдіяльності". «У 2011 р. ми продовжимо нарощувати темпи модернізації економіки та різних напрямків життєдіяльності нашої країни. У цілому будуть розпочаті і започатковані реформи практично по 21 напрямку різних видів життєдіяльності», - зазначив В.Янукович.

21 грудня 2010 р., В.Янукович призначив керівників, відповідальних за проведення реформ в Україні. В.Янукович ухвалив, що робота з впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 рр. "Благополучне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", реалізації національного плану дій на 2011 р. з впровадження програми економічних реформ за відповідними напрямами організовують і персональну відповідальність за стан цієї роботи несуть керівники напрямків реформ.

Варто також відзначити, що 10 грудня набув чинності Указ Президента про адміністративну реформу. 3 грудня Президент підписав Податковий кодекс, а також закон про внесення змін до законодавчих актів у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу.