ua en ru

Азаров: Співпраця з НАТО це суверенне право України

Автор: RBC.UA
Співпраця України з НАТО ніяка не відповідь Москві, це наше право реалізовувати різні форми співпраці. Про це повідомив прем'єр Микола Азаров.

Співпраця України з НАТО ніяка не відповідь Москві, це наше право реалізовувати різні форми співпраці. Про це повідомив прем'єр Микола Азаров в ефірі телеканалу "1+1".

"Співпраця України з НАТО це ніяка не відповідь Москві. Це наше законне право використовувати різні форми співпраці. У тому числі, і з таким альянсом яким є НАТО. Не секрет, що наша військова техніка застаріла, і тому співпраця з такою просунутою у військовому відношенні організацією підтягне наші збройні сили. Ми також проводимо спільні навчання з Росією, Білорусією. Ніяких ідеологічних забобонів у нас тут немає. Ми співпрацювали з НАТО, і будемо співпрацювати, незважаючи на свій позаблоковий статус", - заявив він.

Відповідаючи на питання про співпрацю з НАТО, Азаров сказав, що це ні в якому разі не "дуля в кишені" для Москви. "Ні, звичайно. Москва співпрацює з НАТО. У них своя місія при НАТО. Ми спокійно на це дивимося, і ніхто нам не забороняє співпрацювати", - заявив Азаров.

Нагадаємо, 21 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович, виступаючи в Страсбурзі, заявив, що Україна не буде учасником будівництва нової системи ПРО. "Ми не збиралися, не збираємося і, я переконаний, не будемо учасниками будівництва цієї системи (ПРО). Але ми добре розуміємо: якщо в якійсь її частині буде задіяна України, можливо Росія - це завжди піде на користь системі європейської безпеки" , - сказав Президент.

Крім того, Янукович заявив, що позиція України щодо позаблоковості залишається незмінною. "Ми були, є і будемо позаблоковою країною, як це визначив закон про принципи внутрішньої і зовнішньої політики", - зазначив він.

Раніше, 25 травня ц.р. Президент Україна Віктор Янукович виключив можливість членства України в НАТО.

Нагадаємо, в лютому ц.р. в ході зустрічі міністра закордонних справ Костянтина Грищенка і генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена, НАТО запропонувало Україні вивчити можливість участі у створенні протиракетної оборони альянсу. Тоді, сторони обговорили питання співпраці в процесі створення ПРО.

Раніше Грищенко заявляв, що Україна буде готова взяти участь у створенні європейської ПРО, якщо США і РФ між собою домовляться. Грищенко нагадав, що в України є два об'єкти, які можуть використовуватися для потреб ПРО, успадкованих від колишнього СРСР - один в м. Севастополі та іншої в м. Мукачево. Українські радіолокаційні станції з лютого 2008 р. припинили передачу інформації в Росію у зв'язку з денонсацією відповідної двосторонньої угоди.

24 лютого ц.р. Віктор Янукович на спільній прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном заявив, що Україна та НАТО підтвердили готовність до продовження партнерських відносин. "Ми домовилися і надалі підтримувати активний політичний діалог та розвивати практичне співробітництво України з НАТО. Ми продовжимо реалізацію усіх чинних проектів та програм. Увага буде приділена ефективному використанню існуючих інструментів та форматів співпраці", - наголосив Янукович.