ru ua

Азаров сумнівається, що "Київобленерго" здатне займатися електропостачанням Київської обл

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Микола Азаров поставив під сумнів можливість "Київобленерго" займатися електропостачанням Київської області. Про це він заявив на засіданні Кабміну, передає кореспондент РБК-Україна.

Прем'єр-міністр Микола Азаров поставив під сумнів можливість "Київобленерго" займатися електропостачанням Київської області. Про це він заявив на засіданні Кабміну, передає кореспондент РБК-Україна.

"Неготовність Київської області до морозів ставить під сумнів можливість приватної компанії" Київобленерго "і далі забезпечувати електропостачання через неготовність до холодів", - сказав Азаров.

Прем'єр-міністр додав: "Відповідальні керівники приватної компанії "Київобленерго" і місцева влада вчасно не подбали про вирубку дерев навколо лінії електропередач, про ремонт електромереж та підвищенні їх надійності. По-друге, про те, що слабо організована координація робіт та оперативність дій ремонтних бригад ... "Київобленерго" проявило нерозторопність і неприпустиме байдужість до людей. Відрізати провід за борг і вимагати від клієнта дотримання придуманих компанією вимог вони вміють дуже добре, а все зробити, щоб швидко відновити електропостачання - немає. Це абсолютно неприйнятне ставлення до громадян. Це взагалі ставить під питання можливість цієї компанії експлуатувати електричні мережі в Київській області. Миритися з цим ми не будемо! Я офіційно попереджаю власників "Київобленерго" про те, що подібної, з дозволу сказати, роботи уряд не потерпить".

Читайте также: В Україні залишаються знеструмленими 67 населених пунктів, - МНС

Нагадаємо, у Київській області на сьогодні знеструмлені 63 населених пункти.

"Станом на сьогоднішній ранок залишається знеструмленими 67 населених пунктів ... Велика кількість робіт за добу було зроблено в Київській області ... Абсолютно справедлива критика була вчора від прем'єр-міністра на адресу" Київобленерго ", і вона була сприйнята позитивно", - зазначив перший заступник міністра надзвичайних ситуацій України Віталій Бут.

Нагадаємо, на початку місяця Антимонопольний комітет України (АМКУ) "АЕС Київобленерго" вжити заходів щодо недопущення в подальшому дій, які містять ознаки порушення конкурентного законодавства, і дотримуватися правил утримання електромереж.

Читайте також: АМКУ рекомендує "АЕС Київобленерго" дотримуватись правил утримання електромереж

Власником 89,1% акцій AES-Київобленерго є AES Washington Holdings BV (Нідерланди), що входить в AES Сorporation (США).
ПрАТ "АЕС Київобленерго" було засноване в 1995 р. як Державне підприємство "Київобленерго", яке згодом відповідно до Указу Президента України "Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України" від 4 квітня 1995 р. і наказу Міністерства енергетики та електрифікації України від 2 серпня 1995 б. перетворено в Державну акціонерну енергопостачальну компанію ВАТ "Київобленерго" (ДАЕК "Київобленерго"). Тоді до складу товариства увійшли Правобережні, Лівобережні і Білоцерківські електричні мережі, що належали до "Київенерго".