ua en ru

Азаров вважає некоректним висловлювання Меркель про "диктатуру і репресії" в Україну

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає некоректною заяву канцлера Німеччини Ангели Меркель про "диктатуру і репресії" в Україні.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає некоректною заяву канцлера Німеччини Ангели Меркель про "диктатуру і репресії" в Україні. Про це він повідомив в інтерв'ю Euronews.

"Досить прожити в Україні хоча б кілька днів, можна більше, щоб переконатися, що ніякої диктатури в Україні не існує і ніяких політичних репресій на Україні не проводиться. У нас абсолютно вільно діють демократичні партії, вони представлені в парламенті, деякі партії не представлені в парламенті. У нас свобода вираження думки, рішень. З мого погляду, це некоректне висловлювання, воно не сприяє зміцненню відносин між Німеччиною та Україною, а тим більше між Україною та Європейським Союзом ", - сказав прем'єр.

Він додав також, що екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко "була засуджена не за політичні переконання, а за виготовлення фальшивого документа, який називається директивою уряду України". За словами Азарова, користуючись цим "фальшивим документом, вона змусила підписати вкрай невигідний і вкрай нерівноправний контракт по газу з Росією. За цим контрактом наша країна змушена переплачувати майже в два рази в порівнянні з дійсними європейськими цінами".

Коментуючи позицію ЄС з питання засудження Тимошенко, Азаров заявив також: "Я не знаю, чи володіють європейські лідери цією інформацією в повному обсязі. Ми готові таку інформацію надати, це факт, який нічим не спростують. Виникає питання, чи є в даному випадку це розслідування політично вмотивованим або воно випливає з тих величезних збитків і шкоди для країни, які були нанесені такими діями".

В той же час, за словами Азарова, не виключено, що екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко може бути відправлена ​​на лікування за кордон, однак для цього необхідно буде змінити законодавство.

Він зазначив, що саме тому в Україні зараз проводиться дуже велика робота, пов'язана і з реконструкцією судової системи: "Набере чинності новий кримінально-процесуальний кодекс України, який надасть дуже великі права нашим громадянам. Саме тому проводиться колосальна боротьба з корупцією, масштаби якої на порядок вище, ніж були, наприклад, 2 роки тому - наймасштабніша боротьба з корупцією. Саме тому йде дерегуляція, тобто уряд розуміє цю проблему і робить все можливе, щоб створити сприятливий інвестиційний клімат, і ми доб'ємося цього".

Нагадаємо, 10 травня німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що в Україні та Білорусії громадяни страждають від "диктатури й репресій". "Сьогодні Німеччина і Європейський Союз живуть в умовах миру і свободи", - сказала Меркель. "На жаль, так живе не вся Європа, тому що в Україні та Білорусії люди все ще страждають від диктатури й репресій", - додала Меркель.

Зазначимо, що ситуація, яка склалася навколо дотримання владою України прав людини, переслідування опозиційних політиків, а також ситуація з Юлією Тимошенко в останні тижні сильно загострила відносини України і ЄС. Все більше країн заявляють про бойкот Євро-2012 в Україні, з вимогами розібратися з ситуацією в Качанівській колонії і дотримуватися прав людини.

Також Євросоюз призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія і Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.

Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен був відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися Президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії та Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.

11 травня ц.р. Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, Україні загрожує ізоляція через ситуацію з колишнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Вона також додала, що європейська перспектива України буде залежати від вирішення справи Юлії Тимошенко та інших політичних в'язнів.

9 травня президент Європейської Ради Херман ван Ромпей заявив, що прем'єр-міністру України Миколі Азарову не слід відвідувати Брюссель для участі в засіданні Ради з питань співпраці Україна-ЄС, яке відбудеться 15 травня. За словами ван Ромпея, Європа не бажає бачити Азарова в Брюсселі через Тимошенко.