Янукович: Міністри, які не справляються з обов'язками, повинні піти у відставку

Президент України Віктор Янукович закликав міністрів, які не впоруються зі своїми функціональними обов'язками, добровільно піти у відставку. Про це він заявив у ході розширеного засідання Кабінету міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович закликав міністрів, які не впоруються зі своїми функціональними обов'язками, добровільно піти у відставку. Про це він заявив у ході розширеного засідання Кабінету міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Хто не витримує, повинен піти або зайнятися роботою, яка трохи легше. Краще добровільно. Я проти того, щоб ми людей, як говориться, за недоліки били, ми повинні мати авангард, сильний і могутній, який тягнутиме вперед", - сказав Янукович.

Раніше сьогодні прем’єр-міністра України Микола Азаров сказав, що міністр юстиції Олександр Лавринович, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк, міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко, міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник і голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Україні Владислав Каськів працюють недостатньо ефективно.

"Прослухавши виступи, ми чуємо, що у нас все добре, все нормально, проте люди так не думають, на превеликий жаль. Ті реформи, які ми реалізовуємо поки що дуже повільно, позначаються на поліпшенні життя людей. Особливу увагу керівників міністерств і відомств хочусконцентрувати на тому, що проведення реформ це не тільки і не стільки розробка нормативних документів, але головним чином щоденна робота над їх впровадженням у життя ", - заявив Азаров.

За його словами 14 серпня вступила в силу норма закону, що дозволяє підприємцю реєструвати свою діяльність в електронному режимі, однак міністерство юстиції скасувало формати єдиної цифрового підпису та не запропонував нічого в замін, за підсумком таких дій Мін'юсту підприємці незважаючи на декларовані спрощення дозвільних процедур не мають можливості реєструвати свою діяльність в електронному форматі.

Крім того, прем'єр висловив претензії до міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолію Близнюку в зв'язку з тим, що "уряд прийняв необхідні рішення для впровадження .. закону України про регулювання містобудівної діяльності. І що ж? Вже практично рік пройшов. Керівники регіонів, органів місцевого самоврядування не виконали завдання привести власні нормативні акти у відповідність із законом. І забезпечити розробку відповідної планувальної документації згідно з вимогами закону. Скарги, які надходять від забудовників Дніпропетровська, Києва, Чернігова, Луцька та інших міст, свідчать про зволікання органами місцевого самоврядування впровадження вимог закону. Зокрема щодо обмеження цільового участі у розвитку інфраструктури та будівництва житла. В результаті такої бездіяльності позитивний в цілому закон не дає відчутних результатів. Де ж активна позиція мінмрегіонстроя, міністра Близнюка? Саме його міністерство має бути локомотивом цієї реформи і прибирати будь-які перешкоди для розвитку будівельної галузі "- сказав прем'єр.

Також сьогодні Микола Азаров дав доручення до кінця тижня вирішити всі проблеми з опалювальним сезоном в Україні, який в багатьох областях почався з великим запізненням.

Крім того, прем'єр висловив свої претензії до роботи міністра охорони здоров'я Олександра Аніщенка, зазначивши: "За деякими напрямами завдання поставлені Кабміном виконуються формально. Як наслідок - результат незначний. Так, нібито виконуючи завдання ... затвердити медичні стандарти надання первинної медичної допомоги, міністр охорони здоров'я видає наказ, в якому лише визначаються теми для розробки стандартів. Не задовільну роботу міністерства охорони здоров'я без перебільшення, кожна людина відчуває на собі ", - сказав Азаров. Він окремо підкреслив, що незважаючи на поставлені завдання, як і раніше у багатьох лікарнях немає необхідних вакцин і "дійшло до того що ми фактор крові закупили через Мінчаес користуючись процедурами резервного фонду, а вакцина проти туберкульозу досі проходить контроль якості", - заявив Азаров.

Нагадаємо, у вересні Президент України Віктор Янукович оголосив догану міністру охорони здоров'я Олександру Аніщенку. В серпні за результатами розгляду звіту урядового з розслідування причин блокування закупівлі ліків та визначення відповідальності керівників МОЗ прем'єр-міністр України Микола Азаров звернувся до Президента України Віктора Януковича з поданням про притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра охорони здоров'я та його заступників. Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров розкритикував МОЗ за незабезпечення України лікарськими засобами.

Коментуючи виступи голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Україні Владислава Каськіва Азаров зазначив, що незважаючи на те, що виникає відчуття за підсумком його виступу "що все добре", "з 500 млн інвестицій ... майже 400 млн грн це китайські інвестиції про які Президент домовився ще рік тому, а інші 100 млн не знаю куди і що ". Азаров зазначив, що з 30 заходів національного плану дій Нацагентство виконало всього 7 заходів, і ще рік тому ставилося завдання розробити закон про реалізацію нацпроектів.

Так само Азаров підкреслив, що всі висловлені Президентом зауваження будуть враховані і виконані в строк і якісно. "Я не хочу займатися самобичуванням ні підприємці, ні промисловці, ні бюджетники ще не відчули позитивних результатів прийнятих нормативно-правових актів. Що ж відбувається? Або не вміємо чи не хочемо? Може потрібна допомога ... Так чому керівники міністерств не звертаються за нею, замість цього справно рапортують про виконання пунктів національного плану і ставлять галочки"- сказав Азаров.

Він додав, що з таким станом справ миритися не можна, оскільки люди пишуть скарги і вимагають закликати їх до відповідальності.
Також він висловив зауваження на адресу міністра оборони Михайла Єжеля, який незважаючи на складну ситуацію у його відомстві "витрачає всі сили на скандали" "Я дуже жалкую, Михайло Броніславович, що ви не зробили висновків з тієї критики, яка прозвучала на вашу адресу рік тому на засіданні РНБО", - сказав Азаров.

Також він підкреслив, що багато скарг надходить на роботу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, а "міністр не вміє і відверто не бажає налагодити діалог з ректорами вузів і студентством". "Найчастіше показуха підміняє роботу щодо забезпечення підручниками і шкільними автобусами, про підготовки навчальних закладів до зими, треба Дмитро Володимирович (Табачник) припинити такі ігри і реально займатися роботою" - сказав Азаров.

Ще наприкінці серпня глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін припустив, що міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник може бути звільнений у ході кадрових змін в складі уряду. Зазначимо, в червні Янукович попередив міністрів гуманітарного блоку про те, що, коли вони не змінять свого ставлення до роботи, можуть бути звільнені. Це був не перший випад на адресу міністрів гуманітарного блоку, і зокрема Дмитра Табачника.

У червні Табачника піддали критиці і в звіті Міжнародної правозахисної організації Freedom House, про рівень демократії в Україні. Правозахисники тоді відзначили зниження рівня демократії та формування в нашій країні "нездорової політичної обстановки". Серед іншого, в звіті рекомендувалося відправити у відставку міністра освіти Дмитра Табачника як "джерело розбрату в сфері освіти та мовної політики".

Президент Віктор Янукович, 12 травня, торкаючись питання про закриття шкіл, розкритикував роботу Табачника. Тоді Президент зажадав від профільного міністра залучити прокуратуру і розібратися по кожному з випадків закриття шкіл.

Янукович також був незадоволений законопроектом Табачника про вищу освіту. За словами Президента, законопроект замість розширення автономії вищих навчальних закладів "продовжує практику фактично тотального контролю чиновників за вузами".

Зазначимо, раніше опозиція неодноразово намагалася відправити у відставку Дмитра Табачника. Так, у грудні 2010 р. в Верховній Раді був зареєстрований проект постанови про звернення до Президента з пропозицією звільнити Табачника з посади міністра освіти і науки, молоді та спорту. Але тоді за відповідний запит проголосувало лише 55 народних депутатів.

Нагадаємо, сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України головує Президент Віктор Янукович. Напередодні в ЗМІ з'явилася інформація з посиланням на анонімні джерела, що на засіданні Президент оголосить про звільнення одного або кількох міністрів. Анонсувалося, що позбутися портфелів можуть міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник та міністр фінансів України Федір Ярошенко. Крім того, існують передумови, що звільнення може загрожувати міністру оборони Михайлу Єжелю.

Також  Віктор Янукович неодноразово публічно висловлював свої зауваження на адресу міністра фінансів Федора Ярошенка. Так 7 квітня Президент рекомендував йому не перекладати відповідальність за процес формування місцевих бюджетів на прем'єр-міністра. Нагадаємо, 3 жовтня в Міністерстві фінансів почалася комплексна перевірка, за підсумками якої, передбачалося звільнення міністра фінансів Ярошенка. Також повідомлялося, що голова Служби безпеки України (СБУ) Валерій Хорошковський може зайняти місце нового віце-прем'єра, міністра фінансів.

Зазначимо, раніше сьогодні в БЮТБ прогнозували, що Президент відклав відставки членів Кабінету міністрів через внутрішньої боротьби в Партії регіонів. "Потрібно питати у Януковича, чому не відбулися сьогодні відставки, але зрозуміло, що це внутрішньо-партійне питання, це результат внутрішньо-партійної боротьби в Партії регіонів. Ця боротьба не закінчилася, тому питання відставок відклали на потім", - заявив заступник голови фракції БЮТБ Андрій Павловський.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top