ua en ru

Азаров: Продавці, що завищують ціни, будуть виведені з українського фармринку

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр України Микола Азаров упевнений, що найближчим часом продавці лікарських препаратів, що завищують їхню вартість, будуть виведені з українського ринку. Про це він заявив на сьогоднішній нараді з виробниками засобів медичного призначення і працівниками МОЗ.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров упевнений, що найближчим часом продавці лікарських препаратів, що завищують їхню вартість, будуть виведені з українського ринку. Про це він заявив на сьогоднішній нараді з виробниками засобів медичного призначення і працівниками МОЗ, передає кореспондент РБК-Україна.

"Спосіб для продавця ліків заробити - це, звісно, завищити митну вартість, а разом з нею завищити роздрібну вартість ліків... У поточному році 74% ліків, імпортованих до України з Білорусі, за документами продавалися не виробниками, а посередниками з Нової Зеландії, Ізраїлю і так далі Так, за інформацією Митної служби, препарат "Силібін", який застосовується для лікування ішемічного інсульту, в Білорусі коштує 10 грн 85 коп., а до України імпортується по 111 грн. Хто це робить? Невже він не розуміє, що рано чи пізно, а швидше за все рано, йому взагалі не доведеться на нашому ринку працювати. Ми зробимо так, що цей так званий учасник ринку з ринку піде", - сказав прем'єр.

Крім того, він підкреслив, що за даними перевірок було виявлено, що роздрібні мережі, порушуючи чинне законодавство, встановлюють завищену торгову ціну на 40% на деякі товари при дозволеному рівні від 10% до 30%. Азаров упевнений, що у разі виявлення таких накруток аптеки необхідно негайно позбавляти ліцензій.

Прем'єр-міністр також відзначив, що для врегулювання даного питання надалі МОЗ має підготувати пропозиції з внесення змін в чинне законодавство, відповідно до яких "якщо є факт перевищення оптової надбавки, негайно позбавляти ліцензії і закривати таку аптеку".

За словами Азарова, українські аптеки повинні укладати прямі договори з виробниками лікарських препаратів без посередників. "У мене залишається питання, чому серед учасників тендеру, я вже не говорю про переможців, немає провідних дистриб'юторів, які входять в трійку, що забезпечує 70% об'єму аптечного ринку? Чому вони, маючи великий досвід і всю необхідну інфраструктуру, сьогодні виключаються з тендерів? Необхідно навести лад і насамперед укладати прямі договори з виробниками або їх представниками", - сказав Азаров.

Він підкреслив, що на сьогоднішній день для забезпечення українського споживача доступними і якісними лікарськими засобами "ми повинні виробити конкретні пропозиції, які насамперед спираються на реальні можливості, що у нас є".

Нагадаємо в кінці серпня ц.р. Кабінет міністрів України заслухав звіт урядової комісії, яку було створено для розслідування причин блокування закупівлі ліків і визначення відповідальності керівників МОЗ, які допустили до такої надзвичайної ситуації. Серед основних причин, які унеможливили вчасне забезпечення хворих життєво необхідними ліками, було названо недосконалість процедури закупівлі медикаментів та неналежне виконання посадовцями МОЗ, аж до найвищих керівників міністерства, своїх обов'язків.

За результатами розгляду звіту комісії прем'єр-міністр України Микола Азаров звернувся до Президента України Віктора Януковича з поданням щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра охорони здоров'я та його заступників. Таке стягнення передбачено за "неналежне виконання службових обов'язків, зокрема невиконання державних цільових програм та комплексних заходів з охорони здоров'я, функції з реалізації яких покладено на МОЗ".

Внесено пропозицію щодо оголошення догани міністру охорони здоров'я Олександру Аніщенку, першому заступнику міністра Раїсі Моїсеєнко, заступнику Міністра Олександру Толстанову, заступнику міністра-керівнику апарату Галині Калішенко.