ua en ru

Азаров доручив Мінекономрозвитку розробити інноваційну стратегію України на 10 років

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив в ході засідання Кабінету міністрів Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно з Національною академією наук України розробити проект інноваційної стратегії України на 10-літній період, передає кореспондент РБК-Україна.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив в ході засідання Кабінету міністрів Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно з Національною академією наук України розробити проект інноваційної стратегії України на 10-літній період, передає кореспондент РБК-Україна.

"Доручаю Міністерству економіки разом з Національною академією наук України в стислий термін розробити і подати на розгляд Кабінету міністрів проект інноваційної стратегії України на 10-літній період. Ця стратегія повинна базуватися на ідеї створення регіональних інноваційно-промислових кластерів у відповідності зі спеціалізацією і потенціалом областей України", - сказав Азаров.

Він зазначив, що в цій ситуації неймовірно зростає роль Мінекономрозвитку як координатора процесу модернізації держави.

"Роботу міністерства ми будемо оцінювати щорічно за кількістю новостворених робочих місць у високотехнологічних галузях і рівнем експансії наших товарів на зовнішніх ринках", - підкреслив прем'єр.

Таке рішення може означати масштабну підготовку до освоєння нових ринків збуту для українських товарів, а також пов'язана з цим необхідність підвищення їх конкурентоспроможності.

Зазначимо, раніше Азаров заявив, що згідно з угодою про зону вільної торгівлі в межах СНД в 2012 р. Україна збільшить економічний товарообіг і отримає додатковий приріст ВВП на рівні 2,2%.

Нагадаємо, прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали угоду про створення ЗВТ 18 жовтня в ході засідання глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі. Робота над угодою тривала 3 роки, відбулося 14 раундів переговорів. Активізувалася робота протягом 2010-2011 рр.

Тоді Азаров підкреслив, що підписання угоди про створення ЗВТ у рамках СНД та підписанні угоди про ЗВТ з ЄС - це пункти одного плану відкриття для України зовнішніх ринків для сталого економічного розвитку.

Він також доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі проаналізувати технічні регламенти, які діють в Євразійському економічному співтоваристві (ЄврАзЕС).

"Ми зацікавлені, щоб наші компанії проходили всі процедури по єдиному порядку, швидко і без перешкод. Немає сумнівів у тому, що підписання угоди про зону вільної торгівлі істотно поліпшує умови торгівлі для українських компаній і підприємств, але залишається відкритим питання якості та здібності до конкуренції вітчизняної продукції", - зазначив прем'єр-міністр.

Зараз Євразійське економічне співтовариство об'єднує Білорусію, Казахстан, Киргизію, Росію і Таджикистан. За даними Держстату, за підсумками січня-серпня цього року на ці держави припадає 35,5% українського експорту товарів і 43,2% імпорту.

Глава уряду вважає, що приєднання до цієї угоди не призведе до зриву євроінтеграції (Україна адаптує техстандарти до норм ЄС), оскільки запропонована адаптація до норм ЄврАзЕС буде носити тимчасовий характер.

"З 6 тис. діючих в країні технічних стандартів уже 1 тис. ми повністю адаптували до норм Євросоюзу, а по іншим 5 тис. йде робота. Однак при всьому нашому бажанні ми не можемо в цьому питанні обійтися без перехідного періоду", - заявив Азаров.

Крім того, на думку прем'єра, угода про створення ЗВТ у рамках СНД не є перепоною для створення зони вільної торгівлі з країнами ЄС.

"Так само відповідали представники ЄС, які запевнили, що вільна торгівля в СНД не суперечить створенню вільної торгівлі між ЄС і України. Вільної торгівлі не може бути багато і одна свобода не може перекреслювати іншу", - підкреслив Азаров.

Зазначимо, українська влада розраховує підписати угоду про ЗВТ з ЄС до кінця року.