ru ua

Кабмін розраховує протягом двох тижнів вирішити газові питання з РФ

Автор: RBC.UA
В уряді України розраховують протягом двох тижнів знайти компроміс щодо газових питань з Росією. Про це в ході прес-конференції повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

В уряді України розраховують протягом двох тижнів знайти компроміс щодо газових питань з Росією. Про це в ході прес-конференції повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми зараз ведемо переговори, давайте почекаємо їх завершення, ми очікуємо в найближчі 10-15 днів, що ми знайдемо компроміс", - сказав Азаров.

Раніше повідомлялося, що Президент України Віктор Янукович 18 жовтня в Донецьку проведе зустріч з Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим. Зустріч відбудеться в рамках ІІ Українсько-російського міжрегіонального економічного форуму.

Нагадаємо, 27 вересня п.р. Азаров заявив, що Україна сподівається завершити переговори про перегляд газової угоди з Росією до кінця жовтня.

Напередодні Азаров на зустрічі з представниками Парламентської асамблеї Ради Європи заявив, що Україна досягла домовленості з Росією про перегляд невигідних для Києва контрактів про постачання російського газу, підписаних в 2009 р. Пізніше офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов заявив, що домовленості про зміну умов контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом України" поки немає.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що ціна на російський газ для України повинна бути трохи більшою за 200 дол за тисячу кубометрів. Він також повідомив, що російська сторона визнає, що ціноутворення на російський газ для України є асиметричним, і додав, що ціна на газ для України за контрактом вища, ніж для споживачів Європи.

Зі свого боку посол РФ в Україні Михайло Зурабов висловив думку, що російські розрахунки газових договорів з України могли бути помилковими.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку із запланованим зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики та вугільної промисловості України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в 2011 р. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що, за умовами контракту, Київ зобов'язаний оплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. Незабаром після цього прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідована як юридична особа, а всі контракти (у тому числі і з "Газпромом") будуть переглянуті. Росія ж підкреслила, що перегляд контрактів можливий лише за умови злиття "Нафтогазу" з "Газпромом".

16 вересня Україна подала Росії заявку на купівлю в 2012 р. 27 млрд куб. м газу, що на 5 млрд менше, ніж в 2011 р.

Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" погодили знижку на газ для України, за якою зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол за 1 тис. куб. м. Знижка поширюється на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - в наступні роки.