ua en ru

Азаров: Для зниження рейтингу України немає жодних об'єктивних підстав

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що для зниження рейтингу України немає об'єктивних підстав.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що для зниження рейтингу України немає об'єктивних підстав.

"Для зниження рейтингу України немає жодних об'єктивних підстав. Перше: в січні був профіцит бюджету. Ми маємо позитивні оцінки зростання економіки. Співвідношення боргу до ВВП знижується і знаходиться на набагато нижчих відмітках, ніж для більшості європейських країн. Україна стабільно розраховується за всіма своїми зовнішнім і внутрішніми зобов'язаннями. А що стосується невизначеності роботи з МВФ і Газпромом, то і тут ніякої невизначеності немає. У нас є програми співпраці з МВФ, а також є діючий контракт з Газпромом, який ми виконуємо. Тому, на мій погляд, це оцінка суб'єктивна, і, до речі, моя думка розділяють практично всі керівники урядів, яким довелося мати справу з переглядом так їх оцінок. Якщо Ви почитаєте реакцію багатьох керівників країн Європи, то Ви легко переконаєтеся в тому, що я зараз сказав", - заявив Азаров на своїй сторінці в Facebook.

Крім того, на думку Азарова, міжнародні рейтингові агентства, знижуючи рейтинги тих чи інших країн, просто перестраховуються.

"Міжнародне рейтингове агентство, (в тому числі і S & P), виставляло перед кризою 2008 р. дуже високі рейтинги багатьом фінансовим установам і країнам, які згодом збанкрутували. Після цього почалася, на мій погляд, перестраховка з боку рейтингових агентств, і в даний час багатьма рейтинговими агентствами знижені оцінки по таким країнам, як Австрія, Франція, Великобританія. Та практично по всіх, в тому числі і по Україні", - зазначає Азаров.

Також сьогодні в Міністерстві фінансів заявили, що Україна підтверджує свої наміри стабільно виконувати взяті зобов'язання перед кредиторами, у тому числі перед Міжнародним валютним фондом у встановлені терміни.

"Стан державних фінансів та внутрішнього фінансового ринку дозволяє Міністерству фінансів України забезпечити виконання програми запозичень і підтримувати рівень державного боргу на безпечному рівні", - підкреслюють у відомстві.

Нагадаємо, напередодні міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) знизило прогноз по суверенних кредитних рейтингах України зі "стабільного" до "негативного".

"Негативний" прогноз відображає думку S&P про підвищені ризики щодо значних фіскальних і зовнішніх потреб в рефінансуванні України.

"Рейтинг України обмежений небажанням уряду, на нашу думку, продовжувати структурне поліпшення державних фінансів, з його високою часткою позикових коштів і фінансовим сектором з великим обсягом проблемних кредитів (NPL). Рейтинги підтримується відносно низьким рівнем заборгованості громадського сектору, великим товарним забезпеченням і досить потужним потенціалом зростання", - відзначає S&P.

Україна веде переговори з МВФ про реструктуризацію боргу в розмірі 3 млрд дол. Київ хоче відстрочити на 10 років виплату цих коштів. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Україна попросить МВФ рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 р, новим кредитом в рамках програми stand-by. За словами Азарова, якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україна матиме право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашення заборгованості, яка утворилася в 2008 р.