Азаров: Діяльність органів місцевого самоврядування буде оптимізована

Найближчим часом чисельність і функції органів місцевого самоврядування будуть оптимізовані. Про це на 17-й сесії конференції міністрів країн-членів Ради Європи, відповідальних за місцеве і регіональне управління, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Найближчим часом чисельність і функції органів місцевого самоврядування будуть оптимізовані. Про це на 17-й сесії конференції міністрів країн-членів Ради Європи, відповідальних за місцеве і регіональне управління, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"На черзі оптимізація чисельності та функцій місцевих органів виконавчої влади. Рішення буде прийнято в найближчий час", - сказав прем'єр.

За його словами, цілі цих перетворень - "скоротити бюрократичний апарат, спростити взаємодію між місцевими органами управління та центральною владою з тим, щоб добитися головного - підвищення якості адміністративних послуг, розширення доступу жителів територіальних громад до отримання послуг, що надаються".

Азаров зазначив, що наступним кроком української влади стане реформа місцевого управління та територіальних органів, відповідальних за розвиток територіальних громад.

Нагадаємо, 1 листопада ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що реформу місцевого самоврядування в Україні набуде завершеного вигляду лише після внесення змін до Конституції, що стосуються адміністративно-територіального устрою держави.

"Це - зміни в Конституцію, кардинальна перебудова всієї адміністративної системи", - підкреслив глава держави. Він зауважив, що основний масив рішень щодо реформування місцевої влади знаходиться в загальному руслі конституційних змін, що передбачаються в середньостроковій перспективі. Також Янукович відзначив важливість проведення реформи місцевого самоврядування, що має на меті посилити розвиток регіонів України. Президент закликав керівників регіонів активно брати участь у впровадженні реформи місцевого самоврядування.

Про те, що найближчим часом в Україні розпочнеться реформа місцевого самоврядування Янукович заявляв ще в серпні. Під час зустрічі з кандидатами на посади голів районних державних адміністрацій. Тоді Янукович заявив, що головна мета реформи - децентралізація влади. Також, за словами Президента, реформа повинна оптимізувати систему державного управління в регіонах, підвищити її ефективність, прибрати зайві рівні адміністрування.

У червні, виступаючи на Раді регіонів, Янукович зазначив, що нова модель управління державою має відповідати принципам регіональної політики Європейського Союзу (ЄС). Саме тому, за словами Президента, новий підхід до державної регіональної політики України грунтується на наданні місцевій владі та територіальним громадам права і можливості здійснювати реформи на регіональному рівні. Тоді ж Президент заявив, що Україна бере курс на глибоку реформу місцевого самоврядування, яка повинна дати можливість запровадити механізми участі громадян в прийнятті рішень, і надати місцевим громадам реальні важелі впливу на державну політику.

Тоді Янукович підкреслив: в Україні все ще існує застаріла, напіврадянська концепція організації місцевого управління, хоча в Конституції і закріплено високий статус територіальних громад.

Нагадаємо, 9 грудня 2010 р набув чинності Указ Президента України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" № 1085 від 9.12.2010 р. Внаслідок реформи в грудні 2010 р. Янукович залишив без посад в новому уряді дев'ять міністрів. Також Президент перепризначив 10 членів Кабінету міністрів України.

Раніше, 28 жовтня 2010 Європейська комісія в рамках двосторонніх переговорів з Кабміном дала згоду на фінансування адміністративної реформи в Україні. В результаті реалізації проекту протягом 2011-2013 рр.. до державного бюджету України безпосередньо надійдуть 70 млн євро.

Частиною адміністративної є адміністративно-територіальна реформа. У грудні 2010 р глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін заявив, що адміністративно-територіальна реформа в Україні може початися не раніше, ніж будуть подолані глибокі дефіцити держбюджету та Пенсійного фонду.

Зазначимо, Конституція України визначає, що законопроект про внесення змін до Конституції може бути поданий до Верховної Ради  Президентом або не менш як третиною народних депутатів від конституційного складу ВР. Документ буде вважатися прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Ради за нього проголосує не менше двох третин від її конституційного складу. Конституція України не може бути змінена, якщо зміни спрямовані на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України. Законопроект про внесення змін до Конституції розглядається Верховною Радою за наявності висновку Конституційного Суду.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top