ua en ru

Айман аз-Завахірі закликав мусульман до джихаду проти США

Автор: RBC.UA
Лідер міжнародного терористичного рух "Аль-Кайєда" Айман аз-Завахирі закликав мусульман до джихаду проти США. Про це повідомляє агентство Associated Press.

Лідер міжнародного терористичного рух "Аль-Кайєда" Айман аз-Завахирі закликав мусульман до джихаду проти США. Про це повідомляє агентство Associated Press.

Аз-Завахирі звернувся "до всіх мусульманам", закликавши їх "наслідувати приклад тих правовірних", які здійснили вбивство американського посла в Лівії і напади на посольства США в інших країнах.. "Вашингтон прикривається "свободою слова, - мовиться в заяві лідера "Аль-Кайєди", - але ця свобода не перешкодила їм катувати арабських ув'язнених в Гуантанамо".

Читайте також: Посол США в Лівії загинув у результаті ракетного удару

Нагадаємо, посол США Крістофер Стівенс був убитий в результаті нападу на консульство в м. Бенгазі. Разом з ним були вбиті ще три дипломати.

Причиною протесту послужив документальний фільм, що вийшов у США, про іслам, який, на думку мусульман, "ображає іслам і пророка Мухаммеда". Протести проти фільму пройшли в Тунісі, Єгипті, Лівії та інших мусульманських країнах.

Читайте також: Суд США засудив "Аль-Кайєду", Талібан і владу Ірану до виплати компенсації в 6 млрд дол

а думку держсекретаря США Хілларі Клінтон, приводом для нападу міг стати показ в ефірі американського телебачення фільму, що нібито ображає пророка Мухаммеда. Як стверджує The Wall Street Journal, стрічка була знята американцем єврейського походження Семом Бесілом, працюючим в сфері нерухомості. У фільмі під назвою "Невинність мусульман" іслам називається "раковою пухлиною", а пророк Мухаммед виставлений як шахрай, що закликає людей до різанини. Примітно, що рекламою і просуванням фільму займався пастор зі штату Флорида Террі Джонс, який став відомим своєю акцією з масового спалення Корану.

У середині вересня ц.р. "Аль-Кайєда" розповсюдила заяву, в якій закликала мусульман до вбивства американських дипломатів. У заяві організація звернулася "до всіх правовірним мусульманам", закликавши їх "наслідувати приклад Омара аль-Мухара", який скоїв вбивство американського посла в Лівії. "Ми викинемо посольства з наших країн, і це будемо першим кроком до звільнення мусульманських країн від ярма американської гегемонії", - йдеться в заяві "Аль-Кайєди".

До цього Мохамед аз-Завахірі, молодший брат Аймана аз-Завахірі, представив проект мирного договору на 10 років між Заходом і мусульманами, що припускає невтручання Вашингтона та інших зарубіжних держав в справи ісламського світу, а також помилування всіх ув'язнених, засуджених за зв'язки з радикалами. Мусульманин визнав, що давно не спілкувався з братом, але висловив сподівання, що останній прислухається до його слів.

Читайте також: Оприлюднено 17 листів "Аль-Кайєди", виявлених у будинку бен Ладена

Айман аз-Завахірі став "другою людиною" в "Аль-Кайєди" з початку 2000-х рр.. Терористичне угрупування він очолив у червні 2011 р. - після вбивства Усами бен Ладена.

Читайте також: Тест ДНК підтвердив ліквідацію саме бен Ладена

Старшого аз-Завахірі вважають організатором серії терористичних актів, у тому числі і терактів 11 вересня в США.