Авіація НАТО знову завдала авіаударів по центральних районах Тріполі
Літаки НАТО завдали в ніч на 24 травня більше десяти авіаударів по центральних районах столиці Лівії, Тріполі, передає РБК з посиланням на телеканал СNN.
У результаті нальотів ВВС Альянсу 3 людини загинули, 150 постраждали. Удари авіації НАТО були націлені на ряд об'єктів, у тому числі на Баб аль-Азіза - житловий комплекс лідера Джамагирії Муаммара Каддафі.
Уточнюється, що бомбардування тривало близько 20 хвилин.
За заявою НАТО, удари з повітря були завдані по спецгаражу для транспортних засобів прихильників режиму М.Каддафі, розташованому поблизу Баб аль-Азізії. Під час бомбардування було застосовано високоточну зброю. За відомостями Альянсу, об'єкт використовується військами полковника "для нападу на лівійських громадян". "Сили М.Каддафі все ще становлять загрозу цивільному населенню, і ми будемо продовжувати вражати цілі, за допомогою яких здійснюється розправа (над мирними жителями)", - повідомив командувач операцією НАТО в Лівії генерал-лейтенант Шарль Бушар.
Як повідомив 23 травня ц.р. представник лівійської Національної перехідної ради (НПР) Абдель Рахман Шальке, лівійська опозиція виступає проти наземної операції НАТО в країні. "Ми не хочемо наземної операції в Лівії", - підкреслив він.
А.Шальке також підтвердив повідомлення про жертви в результаті бомбардувань сил НАТО, висловивши надію, що надалі подібних інцидентів вдасться уникнути.
Нагадаємо, з 15 лютого 2011р. в Лівії почалися масові акції протесту проти Муаммара Каддафі. Незабаром на бік протестувальників перейшли деякі поліцейські, військовослужбовці збройних сил і високопоставлені офіційні особи. Країна розділилася на два табори: на заході М.Каддафі, як і раніше користується активною підтримкою, однак схід в масі своїй виступає проти нього. Протиборство сторін вилилося у громадянську війну.
17 березня РБ ООН прийняла резолюцію № 1973, що оголошує заборону на всі польоти над Лівією, а також відкриває можливості для іноземного військового втручання. 19 березня було офіційно оголошено про початок військової операції коаліційних сил. Союзні війська почали наносити ракетні та авіаудари по території Лівії. 31 березня керівництво кампанією в Лівії перейшло до НАТО.