ua en ru

Авіація М.Каддафі здійснила бомбардування Місурати: десятки загиблих

Автор: RBC.UA
У результаті бомбардувань м.Місурати (Лівія) авіацією, підконтрольною лівійському лідерові Муаммару Каддафі загинули 30 людей, близько 60 поранено.

У результаті бомбардувань м.Місурати (Лівія) авіацією, підконтрольною лівійському лідерові Муаммару Каддафі загинули 30 людей, близько 60 поранено, передає РБК.

"По житлових районах ведеться інтенсивний і безладний обстріл", - йдеться в повідомленні. За словами свідка нальотів, лікарні міста переповнені пораненими.

Варто відзначити, що протягом останніх тижнів з Місураті щодня йдуть пороми, які вивозять поранених, а також дітей і жінок в оплот опозиції місто Бенгазі і сусідній Туніс.

Нагадаємо, 24 квітня ц.р. війська лівійського лідера Муаммара Каддафі відновили атаки на місто Місурата, яке в даний час знаходиться під контролем повстанців. Жертвами бойових зіткнень між прихильниками і противниками режиму полковника стали 24 людини, ще 75 учасників боїв отримали поранення.

Раніше заступник міністра закордонних справ Лівії Халед Каїм заявив, що урядові війська покинуть не тільки підступи до міста, а й найближчі до нього населені пункти. "Ситуація в Місураті буде вирішуватися навколишніми племенами і жителями міста, а не лівійської армією", - додав він.

Нагадаємо, облога Місурати тривала два місяці. У місті, розташованому в 210 км на схід від Тріполі, склалася катастрофічна гуманітарна ситуація. За час боїв у місті загинули більше 1 тис. чоловік.

Місурата - третє за величиною місто в Лівії після Тріполі та Бенгазі. Це єдиний населений пункт на заході держави, над якою М.Каддафі не вдалося відновити контроль. Бої за місто тривали з початку громадянської війни в країні. За цей час лівійські власті не раз заявляли про взяття міста, однак потім ці відомості не підтверджувалися.

З 15 лютого 2011р. в Лівії почалися масові акції протесту проти режиму М.Каддафі. Країна розділилася на дві частини. На заході Лівії М.Каддафі, як і раніше користується серйозною підтримкою, однак схід країни виступає проти нього. Протиборство сторін вилилося у громадянську війну.

Рада Безпеки ООН 17 березня 2011 р. прийняла резолюцію, яка забороняє авіації М.Каддафі здійснювати польоти над територією лівійської, заявивши, що його сили бомблять мирних громадян. Після цього по військових і промислових об'єктах, які знаходяться під контролем М.Каддафі, почала наносити авіаудари міжнародна коаліція. Через деякий час командування коаліцією взяла на себе НАТО.