Авіасполучення між Європою і Півн. Америкою призупинено через ісландський вулкан

Субота 08 травня 2010 14:13
Автор: RBC.UA
Більшість рейсів між Європою і Північною Америкою відкладено через ісландський вулкан Ейяфьятлайокудль.

Більшість рейсів між Європою і Північною Америкою відкладено через ісландський вулкан Ейяфьятлайокудль, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Хмара пилу, яка утворилася від його виверження віднесло вітром з півночі на південь Старого світу.

Щодня через Атлантичний океан здійснюється близько 600 рейсів. Сьогодні приблизно 40% з них буде відкладено і направлено за іншим маршрутом. Влада Іспанії вже заявила про закриття 15 аеропортів. Очікується також, що ряд аеродромів буде закритий на півдні Франції і на півночі Португалії.

Нагадаємо, вулкан, розташований приблизно в 150 км від Рейк'явіка, близько льодовика Ейяфьяллайекюль, почав вивергатися 20 березня. 14 квітня відбулося повторне виверження. У результаті утворилися хмари вулканічного попелу.

Через виверження більшість країн Європи закрили повітряний простір. Втрати авіагалузі від простою оцінюються в 2 млрд дол. Європейський союз із забезпечення безпеки перельотів побоюється, що частинки вулканічної пилу становлять небезпеку для двигунів літаків.

До березня 2010 р. Ейяфьятлайокудль вивергався майже 200 років тому - в 1821 г.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся