ua en ru

Авіакатастрофа в Тюмені: Причиною краху могло бути обмерзання фюзеляжу

Автор: RBC.UA
Літак ATR 72 авіакомпанії "ЮТейр", за однією з версій, розбився через обмерзання фюзеляжу. Про це повідомило джерело в оперативному штабі з розслідування авіакатастрофи.

Літак ATR 72 авіакомпанії "ЮТейр", за однією з версій, розбився через обмерзання фюзеляжу. Про це повідомило джерело в оперативному штабі з розслідування авіакатастрофи.

Також попередньо встановлено, що двигуни літака ATR 72 до зіткнення із землею працювали справно.

Раніше Слідчий комітет РФ повідомляв про те, що пріоритетною версією причини аварії літака під Тюменню є технічна несправність повітряного судна. "На користь цієї версії говорять свідчення очевидців, які на допиті показали, що в момент падіння було видно дим з двигунів. Крім того, цю версію підтверджують і дії екіпажу, який фактично відразу після зльоту розвернувся в бік аеропорту Тюмені", - зазначали в СК РФ.

Можливо, що визначити причини катастрофи допоможе розшифровка бортових самописців (чорних скриньок), які вже направлені в Міждержавний авіаційний комітет (МАК) в Москву.

Літак авіакомпанії "ЮТейр" вилетів вранці в понеділок з Тюмені в Сургут. За даними Слідчого комітету РФ, на його борту знаходилися 39 пасажирів і 4 члени екіпажу. Через кілька хвилин після зльоту літак пропав з екранів радарів, а екіпаж не вийшов на зв'язок з диспетчером. За фактом аварії літака порушено справу за ст.263 Кримінального кодексу РФ (порушення правил безпеки експлуатації повітряного транспорту).

За останніми даними, в результаті катастрофи загиблими числяться 31 особа, 12 пасажирам літака вдалося врятуватися, вони знаходяться в реанімації.

ATR 72 - двомоторний пасажирський турбогвинтовий літак для середньомагістральних перельотів. Літак призначений для перевезення до 74 пасажирів одного класу на середні відстані і керується двома пілотами.

Літак був побудований в 1992 р. Перший політ борт здійснив 20 жовтня 1992 р. Першим експлуатантом літака була тайванська авіакомпанія Transasia Airways, що отримала борт в 1993 р. З 1999 р. по 2003 р. борт літав під прапором фінської авіакомпанії Finnair, з 2003 р. по 2008 р. належав естонській Aero Airlines. "Ютейр" отримала борт в 2008 р.

У парку "Ютейр" було три літаки ATR 72-200, всього ж в компанії експлуатується 32 літаки франко-італійського авіавиробника ATR, з них три ATR 72-200, 15 лайнерів ATR 72-500 і 14 ATR-42.

До катастрофи 2 квітня 2012 р. в світі катастрофи зазнали 13 літаків ATR 72, загинуло 185 осіб.

"Ютейр-Україна", дочірня структура російської авіакомпанії "Ютейр", також планує використовувати літаки ATR-72 материнської компанії на внутрішньоукраїнських авіарейсах. "Ютейр-Україна", зокрема, очікує надходження в квітні-червні поточного року 5-ти літаків ATR-72, на яких має наміру виконувати регулярні рейси з аеропорту Київ (Жуляни) до Харкова, Донецька і Одеси.

Відзначимо, з 2000 р. стався ряд аварій російських літаків, як на території РФ, так і за кордоном.