ua en ru

Аварія ракетоносія "Зеніт" сталася через несправність українських блоків, - ВПК Росії (відео)

Автор: RBC.UA
Аварія ракети-носія "Зеніт" в рамках міжнародного проекту "Морський старт" відбулася з вини української сторони, повідомив журналістам перший заступник голови Військово-промислової комісії (ВПК) Росії Іван Харченко.

Аварія ракети-носія "Зеніт" в рамках міжнародного проекту "Морський старт" відбулася з вини української сторони, повідомив журналістам перший заступник голови Військово-промислової комісії (ВПК) Росії Іван Харченко.

"Доповідь представлена Дмитром Рогозіним голові уряду Дмитру Медведєву. Висновки доповіді зводяться до того, що причиною аварії стала несправність блоків, вироблених в Україні. До російської техніки претензій немає", - повідомив він.

За словами Харченка, доповідь була представлена прем'єрові 15 лютого. Він також зазначив, що уряд РФ доручив Федеральному космічному агентству (Роскосмос) вивчити можливості підвищення економічної ефективності міжнародного проекту "Морський старт" і не допустити його банкрутства.

Читайте також: Українсько-російська ракета з супутником зв'язку впала в океан

Нагадаємо, Зеніт-3SL розробки українського ДКБ "Південне" з російським розгінним блоком і космічним апаратом Intelsat 27 була запущена 1 лютого з платформи "Морський старт" в екваторіальній частині Тихого океану. Пуск виявився невдалим. Відразу після старту почався збій у польоті ракети-носія. Була подана команда на аварійне вимкнення рухової установки першого ступеня. Протягом 20 секунд рухова установка не реагувала на збій. Після цього для відведення ракети-носія на безпечну відстань від пускової платформи була сформована команда на аварійне вимкнення двигунів. Політ ракети-носія був припинений. Ракета пішла по неправильній траєкторії і впала в океан. Запуск ракети "Зеніт-3SL" виконувала міжнародна акціонерна компанія Sea Launch (м. Лонг Біч, штат Каліфорнія, США).

Перед цим запуск ракети був перенесений на день. Як запевняли в РКК "Енергія", він був відкладений через "зовнішні організаційно-технічні причини", не пов'язані з погодними умовами, технічним станом комплексу і його можливостями.

Читайте також: Кабмін схвалив космічну програму на 2,58 млрд грн

Як раніше повідомляло джерело в галузі, падіння ракети-носія "Зеніт-3SL" могло статися через відмову двигуна першого ступеню або системи управління. За його словами, ракета пролетіла близько 100 секунд і потім почала падати.

Зазначимо, що з Intelsat-27 у його творців були зв'язані певні надії. Передбачалося, що супутник прослужить не менше 15 років і надаватиме телекомунікаційні послуги для клієнтів у Північній Америці, Південній Америці і Європі. Виведення апарату на орбіту повинне було завершити створення цілої програми. Тепер всі плани доведеться відкладати на невизначений термін.

Читайте також: Падіння ракети-носія "Зеніт" могло відбутися через відмову двигуна першого ступеню або системи управління

Ракетно-космічний комплекс "Морський старт" призначений для запуску космічних апаратів різного призначення на навколоземні орбіти, включаючи високі круги, еліптичні, без обмежень по нахилу орбіти, геостаціонарну орбіту і відлітні траєкторії. Провідну роль в проекті грає російське ВАТ "Ракетно-космічна корпорація "Енергія", яка керує проектом через свої дочірні структури: Energia Overseas Ltd. (Москва) і Energia Logistics Ltd. (Лонг-Біч, США).