ua en ru

Астрофізики виявили смертоносні космічні промені, які можуть знищити все живе на Землі

Автор: RBC.UA
Американські астрофізики дійшли до висновку, що Землі загрожує нова небезпека з далекого космосу - особливий вид гамма-випромінювання, який може знищити все живе на нашій планеті. Вчені припускають, що саме ці "промені смерті" стали причиною загибелі динозаврів. Про це повідомляють американські ЗМІ.

Американські астрофізики дійшли до висновку, що Землі загрожує нова небезпека з далекого космосу - особливий вид гамма-випромінювання, який може знищити все живе на нашій планеті. Вчені припускають, що саме ці "промені смерті" стали причиною загибелі динозаврів. Про це повідомляють американські ЗМІ.

Загрозливі для Землі гамма-промені виникають в результаті зіткнення зірок і вибухів наднових. У результаті відбуваються так звані короткі спалахи гамма-випромінювання. Як з'ясували співробітники Уошбернського університету в американському штаті Канзас, цей вид променів виявився більш небезпечним, ніж довгі гамма-спалахі.

Ці імпульси тривають менше секунди (а довгі - набагато довше), але при цьому виділяють величезну кількість радіації. Якщо такі промені спрямувати на Землю, вони знищать весь озоновий шар нашої планети, відкривши шлях згубному ультрафіолетовому випромінюванню. В такому разі життю на Землі прийде кінець.

За словами вчених, такі спалахи відбуваються, коли щільні нейтронні зірки стикаються одна з одною, або ж коли вибухають наднові, або коли зірки або планети зникають в чорних дірах. Подібні інциденти, що супроводжуються викидом згубного випромінювання, відбуваються в космосі приблизно раз в 100 млн років.

Дослідники вважають, що загибель динозаврів сталася з вини саме таких коротких гамма-спалахів. Тепер астрофізики вивчатимуть викопні залишки з різних геологічних періодів Землі, щоб знайти зв'язок між часом масового вимирання живих істот на планеті і гігантськими викидами радіації в космосі.