ua en ru

Асад: Сирія перебуває під загрозою війни ззовні

Автор: RBC.UA
Сирії загрожує війна ззовні, заявив Президент Сирії Башар Асад, виступаючи в парламенті країни. У своїй промові Асад підкреслив, що ситуація з тероризмом в країні загострюється, незважаючи на всі кроки і поступки уряду, включаючи проведені в минулому місяці вибори в парламент.

Сирії загрожує війна ззовні, заявив Президент Сирії Башар Асад, виступаючи в парламенті країни. У своїй промові Асад підкреслив, що ситуація з тероризмом в країні загострюється, незважаючи на всі кроки і поступки уряду, включаючи проведені в минулому місяці вибори в парламент.

"Те, що відбувається, не має нічого спільного з політикою. Якщо б це було так, то (опозиційна) партія запропонувала б якусь політичну програму", - сказав Асад, відзначивши, що мова йде саме про тероризм, передає Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ.

Напередодні спеціальний посланець ООН і Ліги арабських держав у Сирії Кофі Аннан заявив, що в Сирії наростає "привид повномасштабної війни".

За його словами, всі сторони конфлікту в Сирії мають докласти зусиль, щоб зупинити насильство. Але, наголосив він, найперша відповідальність лежить на сирійській владі і на Президентові Башарі аль-Асаді.

Виступаючи в столиці Катару Досі на засіданні Ліги арабських держав на рівні міністрів, присвяченому становищу в Сирії після масового вбивства цивільних у сирійському регіоні Хула понад тиждень тому, він додав, що трагедія в Хулі - тільки одна з багатьох, і ті, хто скоїв їх, мають бути притягнені до відповідальності.

На цьому ж засіданні генеральний секретар Ліги арабських держав Набіль ель-Арабі повідомив, що надіслав листа до Ради безпеки ООН із закликом "ужити всіх необхідних заходів, щоб захистити народ Сирії".

Лідер найбільшого сирійського опозиційного об'єднання в вигнанні, Сирійської національної ради, Бурган Галіун заявив цьому ж зібранню, що був би радий воєнному втручанню арабських держав у Сирії, яке поклало б край нападам силових структур нинішньої сирійської влади на її супротивників і на цивільне населення.

Нагадаємо, в Сирії з березня 2011 р. продовжується протистояння влади й опозиції, яке загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. Сирійська опозиція вимагає відставки Президента країни Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів". З 12 квітня 2012 р. в Сирії діє режим перемир'я, проте в країні тривають зіткнення та терористичні акти.

Ситуація в Сирії загострилася після того, як 25 травня 2012 р. після зіткнення урядових військ і озброєних повстанців в м. Хула були знайдені тіла жертвмасового вбивства. За даними спостерігачів ООН, загинули не менше 116 осіб, ще близько 300 отримали поранення. Західні країни схильні звинувачувати в події підрозділи урядових військ, тоді як Дамаск заявляє про діяльність в даному районі пов'язаних з "Аль-Кайедою" бойовиків.

На знак протесту проти бійні в м. Хула низка західних країн видворила сирійських послів. Зокрема, такі рішення прийняли Японія, США, Канада, Німеччина, Великобританія, Італія, Болгарія, Іспанія, Франція і Австралія.

31 травня постійний посол США в ООН Сьюзан Райс заявила, що американська адміністрація для запобігання повномасштабній громадянській війни в Сирії готова "піти в обхід повноважень РБ ООН". Пізніше міністр оборони США Леон Панетта зазначив, що військове втручання в Сирії можливе тільки за наявності відповідної резолюції ООН.