Арванітіс: Місії МВФ має намір скоригувати економічну політику України

Мета приїзду місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) - скоригувати економічну політику України відповідно викликам часу. Про це заявив керівник місії європейського департаменту МВФ в Україні Танос Арванітіс.

 

Мета приїзду місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) - скоригувати економічну політику України відповідно викликам часу. Про це під час зустрічі з міністром фінансів України Федором Ярошенко заявив керівник місії європейського департаменту МВФ в Україні Танос Арванітіс, передає прес-служба Мінфіну.

Арванітіс також зазначив, що за час візиту МВФ до України буде обговорюватись виконання бюджету 2011 р. та основні показники проекту бюджету 2012 р.

При цьому Ярошенко підкреслив міцність намірів української влади щодо виконання взятих на себе зобов'язань в рамках спільної з МВФ програми stand-by.

Раніше, представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) заявили, що в даний момент шукають найбільш ефективні способи надання допомоги країнам, що зазнають економічних потрясінь через нестабільну ситуації на ринку.

Як говориться в заяві МВФ, фонд справді переглядає існуючі механізми кредитування, додаючи нові пункти до реформ, які вжиті у відповідь на фінансову кризу 2008-2009 рр. Проте створення нового кредитного інструменту поки не планується. "Наша мета - запобігти поширенню кризи шляхом надання ліквідності країнам зі стабільною політичною ситуацією і відносній надійністю банківської системи, які опинилися під тиском напруженої ринкової ситуації", - йдеться в заяві. "Однак наші зусилля спрямовані на задоволення потреб потенційних всіх учасників ринку, а не окремо взятих країн", - уточнюють представники МВФ.

Відзначимо, 28 жовтня ц.р. прем'єр-мiнiстр Микола Азаров заявив, що уряд i Нацiональний банк України в рамках меморандуму з Мiжнародним валютним фондом (МВФ) виконали практично всi цiльовi показники."Найголовнiший i найскладнiший пункт - дефiцит консолiдованого бюджету разом iз дефіцитом "Нафтогазу" - ми виконуємо", - наголосив голова українського уряду.

Нагадаємо, 25 жовтня ц.р. місія МВФ прибула в Україну і приступила до вивчення виконання раніше погодженої програми співробітництва. У вересні глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр оголосив перелік вимог, виконання яких необхідне для отримання Україною нового траншу. Серед них - проведення пенсійної реформи, корекція тарифів на газ для населення і теплокомуненерго, пошук коштів для покриття дефіциту НАК "Нафтогаз України". Ще однією умовою фонду, що виконана в червні, було скасування обов'язкового викупу Нацбанком облігацій в капіталі банків.

В той же день, 25 жовтня, Микола Азаров заявив, що уряд виходить з позиції, що вдасться знайти порозуміння з МВФ і не підвищувати зараз тарифи на газ і теплову енергію для населення. "Нас очікують непрості, складні переговори, але ми розраховуємо досягти взаєморозуміння", - підкреслив Азаров, коментуючи переговорний процес з МВФ.

Прем'єр-міністр розраховує на успішне завершення газових переговорів з Російською Федерацією, що разом з реалізацією програм енергоефективності та енергозбереження дозволить не підвищувати тарифи для населення. Азаров підкреслив, що всі пункти програми співпраці з МВФ виконуються, і він очікує на позитивні результати роботи місії МВФ в Україні.

Зазначимо, що в січні-вересні Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальні кредити у розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення узгоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (набула чинності з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми - 2,5 роки.

Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top