ua en ru

Армія Каддафі штурмує Місурату: є загиблі

Автор: RBC.UA
Війська, вірні лівійському лідерові Муаммару Каддафі, пішли на штурм утримуваного повстанцями портового міста Місурата, який довгий час знаходився в облозі. 

Війська, вірні лівійському лідерові Муаммару Каддафі, пішли на штурм утримуваного повстанцями портового міста Місурата, який довгий час знаходився в облозі. Про це повідомляє ВВС.

За словами повстанців, вони знаходяться під інтенсивним ракетним обстрілом, на їхньому боці вбито як мінімум десять людей. За спостереженнями ВВС, атака на місто здійснюється з трьох сторін.

Представник повстанськихсил Хасан аль-Місраті заявив, що Місурата перебуває під сильним вогнем військ Каддафі. «Він послав тисячі війська з усіх сторін, і вони намагаються увійти в місто», - заявив повстанець.

Бої повстанців з військами Каддафі на околиці Місурата поновилися в кінці травня 2011р. Місурата, третій за величиною місто-порт Лівії, розташований в 200 км на схід від столиці Тріполі, і вважається ключем до неї.

Тим часом, міністри країн НАТО зустрілися сьогодні в Брюсселі, щоб обговорити кампанію альянсу в Лівії. Після цього генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що в кампанії вже зроблений "реальний прогрес" (авіація НАТО за 7 червня завдала щонайменше 60 ударів по Тріполі).

За словами генерального секретаря, військам НАТО вдалося запобігти бойні в Бенгазі і Місураті. Він також додав, що ООН та інші міжнародні організації повинні готуватися до пост-Каддафійськой Лівія.

Тим часом, як передає Reuters, Іспанія визнала Національну перехідну раду Лівії, керівний орган опозиції, законним представником північноафриканської країни на міжнародній арені.

Раніше опозиційний орган визнали Франція, Італія, Катар і Йорданія, а США запропонували заколотникам відкрити своє представництво у Вашингтоні.

Нагадаємо, вчора Каддафі закликав своїх прихильників об'єднатися, незважаючи на авіаудари НАТО і прийняти мученицьку смерть.

У лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна, яка розколола країну на захід, де взяли гору прихильники глави держави Каддафі, і схід, контрольований повстанцями.

17 березня 2011 Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє літакам армії лівійського уряду здійснювати польоти над територією країни. Потім у лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, що перебувають під контролем сил Каддафі.