ua en ru

МЗС України: Ariana розпочала рух до порту призначення

Автор: RBC.UA
Ariana розпочала рух до порту призначення, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України. "27 грудня, близько 13:00 за київським часом балкер Ariana після заправки пальним та завершення відповідних регламентних робіт, вирушив на північ у напрямку попередньо визначеного порту", - йдеться у повідомленні.

Ariana розпочала рух до порту призначення, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України. "27 грудня, близько 13:00 за київським часом балкер Ariana після заправки пальним та завершення відповідних регламентних робіт, вирушив на північ у напрямку попередньо визначеного порту", - йдеться у повідомленні.

"МЗС тримає на контролі питання графіку руху судна та його супроводу міжнародними силами до порту призначення", - наголосила прес-служба.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Петро Порошенко спростовув повідомлення, що з'явилось в деяких ЗМІ, про нібито заборгованість судновласника балкера Ariana перед екіпажем. Як повідомляли у прес-службі МЗС України, всі необхідні виплати були зроблені ще 21 грудня і це підтвердили і члени екіпажу, і їхні родини. МЗС України та посольство України у Греції проводять необхідні заходи з забезпечення соціальних прав українських моряків. П.Порошенко також спростовув повідомлення деяких ЗМІ, що на моряків здійснюється фінансовий тиск і що умовою завершення ними виконання умов контракту є розрахунки за перебування та за їхню роботу.

У свою чергу, Президент України Віктор Ющенко також заявлялв, що власник корабля провів повні розрахунки з піратами та з членами екіпажа. За його словами, ситуація з судном Ariana з українським екіпажем, звільненим з піратського полону, врегульована. "Через 6-9 днів наші хлопці знаходитимуться в літаку дорогою додому", - завіряв В.Ющенко. За його даними, судно пересуватиметься у супроводі корабля НАТО. В.Ющенко відзначав, що екіпаж двічі відмовився повернуться до України швидшим способом і виконуватиме контракт з працедавцем.

Як повідомлялось, 24 грудня ц.р. глава Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж спрогнозував, що українські моряки із судна Ariana повернуться в Україну після Нового року. "Не хочу говорити, що до Нового року, але відразу після Нового року, швидше за все, судно прибуде в порт, і команда повернеться в Україну", - сказав М.Маломуж. За його словами, труднощі з поверненням моряків додому пов'язані з тим, що в судна не було палива, і до нього направили буксир для дозаправлення. Глава СЗР відзначив, що судно буде дозаправлене, а також буде очищене днище судна, оскільки воно обросло морськими водоростями, після чого Ariana прибуде в найближчий порт, звідки моряки будуть доставлені в Україну.

10 грудня М.Маломуж повідомив, що за звільнення судна Ariana з полону сомалійських піратів було заплачено 2,8 млн дол. Погоджена сума викупу була доставлена на судно повітряним шляхом.

Громадяни України перебували в полоні у піратів більше півроку. Численні спроби домовитися з ними не приносили результату. З одного боку, довго вирішувалося питання, хто ж все-таки буде платити викуп - держава або ж власник балкера Ariana. З іншого боку, сума самого викупу була найбільш невизначеним предметом переговорів. За різними даними, пірати вимагали за звільнення балкера і команди від 3,5 до 5 млн дол.

Балкер Arianа, який ішов під прапором Мальти і перевозив 35 тис. т сої з Бразилії до Ірану, був захоплений піратами в ніч на 2 травня 2009 р. Володіє Arianа компанія "Тандела шипінг", що зареєстрована на Мальті. Судно знаходиться в управлінні у грецької компанії Alloceans Shipping Cо. Ltd. В полоні у піратів перебував екіпаж у складі 24 українців - мешканців Одеської та Миколаївської областей.

Відзначимо, що сьогодні також стало відомо про викуп чергового судна у сомалійських піратів, цього разу китайського. За звільнення свого вантажного судна з 25 моряками на борту влада Китаю виплатила піратам 4 млн дол. Контейнер з грошима був скинутий сьогодні з вертольота на палубу захопленого корабля. Судно De Xin Hai, що перевозило близько 76 т вугілля, пірати захопили 19 жовтня ц.р. у берегів Африканського Рогу півострова Сомалі.